Antalya- Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından görevden alındığı açıklanan ANET Yönetim Kurulu Başkanı, Antalya Hayvancılık A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Kocagöz’ün görevden alma açıklamasından önce CHP Genel Merkezi’nde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldiği ortaya çıktı.

ADAY OLMAK İSTİYORUM
CHP-İYİ Parti ittifakının Kepez Belediye Başkan adayı olarak gösterileceği iddia edilen Kocagöz, Hürriyet muhabirine şu bilgileri verdi: “Evliydim O yüzden başkalarına bakmam zina olurdu. Şimdi boşandım, bekârım. Yani herkesle görüşebilirim. Sonuçta Kepez’e 15 yıldır emek veriyorum, Kepez’i seviyorum. Kepez’den de aday olmak istiyorum. Bu konuda herkese de kapım açık. Kısa bir süre içinde siyasi geleceğimle ilgili detaylı bir açıklama yapacağım.”

MESUT KOCAGÖZ KİMDİR?
CHP-İYİ Parti’nin Kepez’deki ortak adayı olacağı iddia edilen Mesut Kocagöz; 2004-2014 yılları arasında Kepez Belediye Başkan Yardımcılığı, Mart 2014 tarihinden itibaren Kepez Belediye Meclis Üyeliği ve Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi Encümen üyeliği yapmıştır.


2016-2017 yılları arasında ALDAŞ A.Ş Genel Müdürlüğü, Ağustos 2017 tarihinden itibaren ise kadınlar plajı, Tünektepe Sosyal Tesisleri, Balbey Kentsel Dönüşümü gibi tartışmalara neden olan projelerde imzası bulunan ANET’in yönetim kurulu başlanlığını ve genel müdürlüğünü yapmıştır.

Kaynak: Hürriyet