12 C
Antalya,TR
Çarşamba, Aralık 11, 2019
Ana Sayfa Etiketler Antalya Kadın Platformu

Etiket: Antalya Kadın Platformu

Antalya Kadın Platformu Emine Bulut için sokağa çıktı

Antalya Sokakları - Antalya Kadın Platformu, 4 yıl önce boşandığı erkek tarafından vahşice öldürülen Emine Bulut için sokağa çıktı. Yapılan açıklamada 2018 yılında öldürülen 440 kadına...

KESK Kadın Meclisi 8 Mart’ta yaşananları protesto etti

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için pazar günün yapılmak istenen yürüyüşe izin verilmemesi KESK Kadın Meclisi tarafında protesto edildi. Eğitim-SEN binasında yapılan basın açıklamasında Gülçin Keser Balık, "Kurumların, dünyanın yarısını oluşturan biz kadınlar, evde, sokakta, okulda, işte ve hayatın her alanında toplumsal yaşamda bizleri yok etmeye çalışan sisteme karşı direnmeye devam edeceğiz" dedi.

Antalya Kadın Platformu: “Laikliği savunmak suç değildir”

Yılbaşı gecesi yaşanan Reina katliamı ardından, İstanbul Okmeydanı'nda bir kahvehanede gericiliğe karşı laiklik çağrısı yapan iki kişinini tutuklanması Antalya Kadın Platformu tarafından protesto edildi. Kadın Platformu Bileşenleri, tutuklamaya gerekçe gösterilen metni okuyarak tutuklamalara tepki gösterdi.

Kadın Platformu: “Gözaltında tacize, tecavüze, işkenceye son”

Antalya Kadın Platformu, gözaltına alınan, tutuklanan kadın vekillere ve eşbaşkanlara uygulanan şiddet ve tacizi protesto etti.

Mirabal Kardeşler anısına Antalyalı kadınlar sokakta

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü'nde Antalyalı kadınlar sokaklardaydı. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kadınlar basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kadın Platformu: Tecavüz Meşrulaştırılamaz

Antalya Kadın Platformu yaptıkları basın toplantısıyla, 'Tecavüz Yasası' tepki gösterdi

Antalya Kadın Platformu: ‘Kadınları tanımayan komisyonu biz de tanımıyoruz’

Antalya Kadın Platformu çektikleri video ile Meclis Boşanma Komisyonu raporunu tanımadıklarını ilan etti. Kadın ve çocuk haklarına yönelik pek çok ihlali barındıran boşanma komisyonuna tepkiler devam ediyor.

Kadın Platformu tahliyenin ardından sokağa çıktı: ‘Hoş geldin Çilem’

Antalya Sokakları- Kendisine şiddet uygulayan ve fuhuşa zorlayan eşini öldüren Çilem Doğan'ın kefaletle serbest bırakılması kadın örgütleri tarafından tüm ülkede yapılan eylemler ile karşılandı. Antalya...

Kadınlar ‘Boşanma Komisyonu Raporu’nu tanımıyoruz’ diyerek sokağa çıktı

Kadınlar, 'Boşanma Komisyonunu Tanımıyoruz' diyerek sokağa çıktı. Kadınların nafaka hakkının elinden alınması, çocuğun tecavüzcüyle evlendirilmesi gibi maddelerin yer aldığı komisyon raporuna karşı Attalos Meydanı'nda eylem yapıldı.

Kadın ve çocuk haklarını tehdit eden komisyona karşı kadınlar sokakta

Kadın ve çocuk haklarına yönelik tehdit oluşturan Boşanma Komisyonu raporuna Türkiye'nin pek çok kentinde tepkiler yükselirken, Antalya'da da kadınlar sokağa çıktı.  Kadınlar 'yıllardır mücadele ederek elde ettiğimiz haklarımızı gasp ettirmeyeceğiz' diyerek Attalos Meydanı'nda basın açıklaması gerçekleştirdi.

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Özel Haberler

Sokak Yazıları

Av. Mustafa Şahin
6 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Kutay Meriç
3 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Yasemin Aydemir
1 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Doç. Dr. Nihat Dipova
1 İÇERİKLER0 YORUMLAR