9 C
Antalya,TR
Pazartesi, Şubat 24, 2020
Ana Sayfa Etiketler çocuk istismarı

Etiket: çocuk istismarı

Kadınları yağmur durduramadı: İstismarın affı olmaz!

Antalya Sokakları - Tüm Türkiye'de eş zamanlı planlanan ve Antalya'da Kadın Platformu çağrısıyla gerçekleşen 'İstismar'ın Affı Olmaz' eylemi Antalya'daki yoğun yağmur yağışına rağmen yapıldı. Antalya...

Çöpte bulunan hard diskten çocuk istismarı videoları çıktı

Antalya'nın Manavgat İlçesinde geri dönüşüm işçisi Mehmet Türkan'ın çöpte bulduğu sabit disklerden çocuk istismarı görüntüleri çıktı.

Hakim bakışıyla ‘Tecavüz Yasası’

Hâkim Murat Aydın, Türkiye'nin gündemindeki cinsel istismar önergesini değerlendirdi.

Çocukların ‘ticari amaçlı cinsel sömürüsü’nde Antalya ilk sırada

Yerel ve uluslararası dernekler tarafından gerçekleştirilen ortak araştırmada Türkiye'de 'çocuk seks turizmi'nin arttığı ortaya kondu. Araştırmalarda Antalya'nın öne çıkarken İzmir, Kuşadası, Pamukkale gibi noktalar ardından geliyor.

Çocuk istismarına iyi halden ceza indirimi!

Yargıtay tarafından 11 yıllık cezasını az bulduğu için "çocuğa cinsel istismar" suçundan yeniden yargılanan fail Murat K.'ye "Mahkemenin kararına saygı duyacağım" dediği için iyi hal indiriminden 15 yıl hapis cezası verildi.

15 yaşındaki çocuğu taciz eden erkek bir yıl sonra tutuklandı

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde A.D adlı erkek 15 yaşındaki küçük kız çocuğuna tacizden 1 yıl tutuksuz yargılanmasının ardından bugün görülen duruşmada tutuklanarak cezaevine gönderildi

“Çocuklarımıza hayır demeyi öğretmek zorundayız”

“Türkiye’de Artan Çocuk İstismarı ve Gericilik” konulu panelde konuşan Psikiyatri uzmanı Çığıl Fettahoğlu: “Çocuklarımıza iyi dokunuşu, kötü dokunuşu ve hayır demeyi öğretmek zorundayız” dedi. Ebeveynlerin çocuklarıyla istismar hakkında konuşmaları gerektiğinin altını çizdi.

Birleşik Haziran Hareketi: “Ensar davasının takipçisi olacağız”

Karaman’da Ensar Vakfı, Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Menzuları ve Mensupları Derneği(KAİMDER) ile ilişkili evlerde en az 45 çocuğun cinsel istismara uğraması üzerine Birleşik Haziran Hareketi, vakfın Antalya şubesi önünde protesto eylemi gerçekleştirdi.

Antalya Çocuğa Cinsel İstismar Suçunda 4’üncü Sırada

Türkiye'de 2014 yılında 11 bin 95 çocuk cinsel saldırıya uğradı. Antalya, 524 çocuğa cinsel saldırı ile İstanbul,İzmir ve  Adana'dan sonra bu suça ortak olan dördüncü il oldu. 

Akdeniz Üniversitesi’nde Ensar Vakfı protestosu

Karaman’da Ensar Vakfı’nın yurdunda 45 çocuğa sistematik olarak  uygulanan cinsel istismar Akdeniz Üniversitesi öğrencileri tarafından protesto edildi.

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Özel Haberler

Sokak Yazıları

Av. Mustafa Şahin
7 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Kutay Meriç
3 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Yasemin Aydemir
1 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Doç. Dr. Nihat Dipova
1 İÇERİKLER0 YORUMLAR