10 C
Antalya,TR
Cumartesi, Şubat 22, 2020
Ana Sayfa Etiketler Haber

Etiket: haber

HDP Manavgat ilçe eş başkanı tutuklandı

Antalya - Dün yapılan operasyonda  gözaltına alınan HDP Manavgat İlçe Eş Başkanı Cafer Şengül çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. HDP Alanya Eş Başkanı Kadri Bulut ise adli kontrol...

Antalya Halkevi Denetleme Kurulu üyesi hayatını kaybetti

Antalya Sokakları  - 1970’li yılların devrimci memurlarından Tüm-Der yöneticisi ve Antalya Halkevi Denetleme Kurulu üyesi  Erdinç Akagündüz, yaşamını yitirdi. Cenazesi bugün öğle namazından sonra kaldırılan...

Dokuz8 Haber’den Antalya’da Alternatif Medya eğitimi

Dokuz 8 Haber ekibi, “Alternatif Medya ve Yurttaş Habercilik Eğitim Programı” kapsamında Antalya’da katılımcılarıyla bir araya geldi. Antalya Sokakları ekibi olarak, önümüzdeki yerel seçimler, yurttaş...

Menderes Türel yat limanına doymuyor

Antalya Kundu bölgesinde yapılacak olan Kruvaziyer ve Yat Limanı Projesi için Kundu esnafı ile bir araya gelen AKP'li Belediye Başkanı Menderes Türel, Acısu-Kopak Çayı’nın içine yat limanı yapacağını söyledi. 

Kentsel dönüşüm Gülverenlileri evsiz bıraktı

Kepez’in Gülveren mahallesinde kentsel dönüşüm dramı yaşanıyor. Kepez Belediyesi’nce yıllardır süren çözümsüzlük sonucu gecekondu hak sahiplerine dayatılan 2016 yılı sözleşmesi gereği 2018 başında evleri boşaltılarak yıkılan Gülverenlileri gelecek endişesi sardı.

Antalya Halkevleri: Halkevleri Susturulamaz

Antalya Halkevleri dün sabah şafak baskınlarıyla gözaltına alınan 4 kadın Halkevi  şube başkanı için Attalos Meydanı'nda basın açıklaması yaptı.

Çevre örgütlerinden TBB yönetimine tepki

Türkiye Barolar Birliği'nin (TBB), Türkiye'de çevre sorunlarıyla mücadele için oluşturduğu Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu üyesi 24 avukatı görevden almasına, Antalya bölgesindeki çevre örgütleri ortak tepki gösterdi

Kamu emekçilerinden ‘Zam’ protestosu

KESK tarafından Defterdarlık önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında ‘Siyasi iktidar “kriz miriz yok” diyor. Ama bugün maaşlarını alan 3 milyon kamu emekçisi ve 2 milyon kamu emekçisi emeklisi olarak artan hayat pahalılığı karşısında gittikçe eriyen, daha cebimize girmeden borçlarımıza, kabaran faturalara giden ayın sonunu getiremediğimiz maaşlarımız öyle demiyor. Siyasi iktidar “ kriz, miriz yok. Bu da geçer yahu” diyor. Ama geçmiyor. Zam kasırgası gittikçe şiddetleniyor.’ değerlendirmesi yapıldı.

Antalya, Ankara katliamını unutmadı

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB tarafından 10 Ekim 2015 tarihinde düzenlenen Barış mitingine cihatçı katiller tarafından düzenlenen bombalı saldırıda ölen 103 kişi için Antalya'da anma ve basın açıklaması düzenlendi.

Antalya’da laiklik metnini okuyan iki kişi gözaltına alındı

Laiklik çağrısı yapan 2 Halkevleri üyesinin tutuklanması üzerine laiklik metnini okuyan Halkevleri üyesi 2 kişi Antalya'da gözaltına alındı.

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Özel Haberler

Sokak Yazıları

Av. Mustafa Şahin
7 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Kutay Meriç
3 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Yasemin Aydemir
1 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Doç. Dr. Nihat Dipova
1 İÇERİKLER0 YORUMLAR