15 C
Antalya,TR
Cuma, Şubat 28, 2020
Ana Sayfa Etiketler HES

Etiket: HES

Alara Çayı zaferi: HES iptal edildi

Antalya - Antalya’nın Gündoğmuş ilçesi Kayabükü sınırlarında bulunan Uçansu Şelalesi’ni de içine alan Alara Çayı üzerinde yapılması planlanan HES projesi ‘karar düzeltme yolu kapalı...

Alakır ‘Su’ mücadelesini kazandı

Antalya - Antalya’daki Alakır Vadisi’nde HES (hidroelektrik santral) şirketinin araziyi kazarak sularını kestiği çifti mahkeme haklı buldu. Çift, susuzluk günleri boyunca, her gün evlerine 200...

Uçansu’da HES projesine dur diyen mahkemeden emsal karar: Böcekler ne olacak?

Antalya - Antalya'da, doğa harikası Uçansu Şelalesi'ni oluşturan Alara Çayı üzerinde, 3'üyle ilgili hukuki sürecin sürdüğü 8 HES projesinden biri daha mahkeme tarafından iptal edildi. Gündoğmuş...

Alakır’da “su dayanışması”

Kürce HES'in, HES'lere karşı mücadele veren Birhan ve Tuğba'nın bulunduğu bölgedeki kaynağın suyunu keserek hayrata yönlendirmesi üzerine doğa savunucuları bölgeye Alakır Nehri'nden su taşımaya başladı.

Danıştay’ın ‘Yapılamaz’ dediği HES’e dördüncü başvuru

Antalya Alakır Nehri üzerinde Danıştay'ın ‘Kesinlikle HES yapılamaz’ dediği bölgeye, şirket HES için dördüncü başvuruyu yaptı. Çevreciler protesto etti.

Manavgat Çayı HES projesi ‘ÇED olumlu’ kararı iptal edildi

Manavgat Çayı'nın Antalya'nın Akseki ve İbradı ilçelerindeki kısmında yapmayı planladığı HES projesiyle ilgili 'ÇED Olumlu' raporu, Antalya 2'nci İdare Mahkemesi'nce iptal edildi. Arkeolojik buluntulara da rastlanılan alan, dünyaca ünlü Altınbeşik Mağarası'nı da kapsıyor.

‘Debimetre oyunu’nu herkes gördü DSİ iki haftadır görmüyor

Alakır'da bir HES firmasının, debimetre denilen cihazla ölçülen yüzde 10 oranındaki can suyunu bırakmadığı, bunu gizlemek için de yakındaki bir dereden borularla taşıdığı suyu debimetrenin önüne saldığı ortaya çıktı.

HES yüzünden köy sular altında kaldı: “Ümmühan Uysal’ın yaşam ve barınma...

Kasımlar Barajı ve HES projesi yüzünden Darıbükü Köyü sakinlerinin evleri sular altında kaldı. Evi ve tüm eşyaları sular altına kalan 76 yaşındaki Ümmühan Uysal için Çağdaş Gazeteciler Derneği'nde dayanışma kahvaltısı ve basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasında, "Ümmühan Uysal'ın yaşam ve barınma hakkı gasp edildi" denildi.

Alakır’da HES yapımı ısrarı sürüyor

Sermayenin Birinci Derece Doğal Sit Alanı ilan edilen Alakır Vadisi üzerindeki HES projesi ısrarı sürüyor. Vadi üzerinde 8 HES projesi planı varken, Dereköy HES'e ait inşaat tesisi için ÇED olumlu kararı verildi.

Köprüçay’a ikinci HES köylüyü isyan ettirdi

Manavgat’ta balık ölümleriyle sık sık gündeme gelen Köprüçay’daki Değirmenözü Köyü’ne Hidro Elektrik Santrali (HES) inşaatının ardından ikinci proje kapıda. Değirmenözü halkı, yeri sır gibi saklanan Mercan 2 regülatörünün de aynı köye yapılmaya başlandığını fark edince isyan etti.

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Özel Haberler

Sokak Yazıları

Av. Mustafa Şahin
7 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Kutay Meriç
3 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Yasemin Aydemir
1 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Doç. Dr. Nihat Dipova
1 İÇERİKLER0 YORUMLAR