13 C
Antalya,TR
Salı, Ocak 21, 2020
Ana Sayfa Etiketler Kumluca

Etiket: kumluca

Antalya Papaz Koyu’nda orman yangını

Antalya - Antalya'nın Kumluca ilçesi Papaz Koyu mevkiinde yangın çıktı. Alevlere hava destekli müdahale sürüyor. Edinilen bilgiye göre Karaöz Mahallesi'ndeki Papaz Koyu mevkiinde henüz bilinmeyen...

Caretta caretta alanında drift atan sürücüye rekor ceza

Antalya -  Antalya’nın Kumluca ilçesinde caretta carettaların üreme alanında drift yaparak, koruma kafesleri ile yuvalara zarar veren sürücüye rekor bir ceza verildi. Daha önce ehliyetine...

Sahilde drift yaptı, 10 caretta caretta yuvasına zarar verdi

Antalya - Antalya’nın Kumluca ilçesinde, otomobiliyle sahilde drift yapan kişi, 10 caretta caretta yuvasına zarar verdi. Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için koruma altına...

Çevre örgütlerinden TBB yönetimine tepki

Türkiye Barolar Birliği'nin (TBB), Türkiye'de çevre sorunlarıyla mücadele için oluşturduğu Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu üyesi 24 avukatı görevden almasına, Antalya bölgesindeki çevre örgütleri ortak tepki gösterdi

Orman yangının çıkacağını köylüler 3 sene önce haber vermiş

Kumluca ve Adrasan’da çıkan orman yangınlarının elektrik telleri nedeniyle çıktı iddiası doğrulandı. Köylüler 3 yıl önce elektrik direklerinin bakımının yapılması için dilekçe verdiği öğrenildi.

Ormancılar Derneği: “Kumluca ve Adrasan’da söylenenden 3 kat fazla alan yandı”

Türkiye Ormancılar Derneği, Kumluca ve Adrasan’da verilen rakamların üç katı büyüklüğünde bir alanın yok olduğunu dile getirdi.

Adrasan ve Kumluca yangınlarını Antalyalılara sorduk

Antalya Sokakları ekibi Adrasan ve Kumluca yangınlarını Antalyalılara sordu Bölge ağaçlandırılır mı yoksa otel mi yapılır?

Birçok canlının öldüğü yangınla ilgili Vali Yardımcısı’ndan açıklama: “Can kaybı yok”

Kumluca ve Adrasan'da çıkan ve birçok canlının öldüğü yangınla ilgili Hürriyet muhabirine konuşan Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’nden sorumlu Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu yangında can kaybının olmadığını ileri sürdü.

Bakan Eroğlu’ndan “Yangın Mevsimi” değerlendirmesi: Oteller yanmaktan kurtarıldı

Arka arkaya gelen orman yangınlarıyla ilgili açıklama yapan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ‘yangın mevsimi’nde orman teşkilatının otelleri korumak için kendine has yöntemler geliştirdiğini belirterek, “Dünyada ilk defa uygulanan bir metotla oradaki bütün oteller yanmaktan kurtarıldı. Yoksa oteller büyük risk altındaydı” dedi.

Kumluca’dan sonra Adrasan yanıyor: Olimpos tahliye ediliyor

Geçtiğimiz gün Kumlucu'da çıkan yangının ardından şimdi de Adrasan'da yangın çıktı. Kumluca Belediye Başkanı Cuma, Cumartesi ve bugün yaşanan yangınların yerlerine işaret edip sabotaj şüphesini dile getirdi. Çevredeki yerleşimler tahliye edilmeye başlandı.

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Özel Haberler

Sokak Yazıları

Av. Mustafa Şahin
6 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Kutay Meriç
3 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Doç. Dr. Nihat Dipova
1 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Yasemin Aydemir
1 İÇERİKLER0 YORUMLAR