10 C
Antalya,TR
Cumartesi, Şubat 22, 2020
Ana Sayfa Etiketler Münip ermiş

Etiket: münip ermiş

Alara Çayı zaferi: HES iptal edildi

Antalya - Antalya’nın Gündoğmuş ilçesi Kayabükü sınırlarında bulunan Uçansu Şelalesi’ni de içine alan Alara Çayı üzerinde yapılması planlanan HES projesi ‘karar düzeltme yolu kapalı...

Uçansu’da HES projesine dur diyen mahkemeden emsal karar: Böcekler ne olacak?

Antalya - Antalya'da, doğa harikası Uçansu Şelalesi'ni oluşturan Alara Çayı üzerinde, 3'üyle ilgili hukuki sürecin sürdüğü 8 HES projesinden biri daha mahkeme tarafından iptal edildi. Gündoğmuş...

Antalya Barosu’ndan ”Tehlikedeki Avukatlar Günü” konferansı

Antalya Barosu İnsan Hakları Merkezi tarafından ''Tehlikedeki Avukatlar Günü'' başlıklı konferans düzenlendi. İstanbul Barosu üyesi Av. Kemal Aytaç ve Antalya Barosu üyesi Av. Münip Ermiş'in konuşmacı olarak katıldığı konferansa çok sayıda avukat ve aktivist katıldı. Antalya Sokakları Özel-  Antalya Barosu İnsan Hakları Merkezi tarafından''Tehlikedeki...

ÇHD Antalya 7 saatlik çabaya rağmen mühürlenemedi

Yeni KHK ile kapatılmasına karar verilen derneklerden biri olan Çağdaş Hukukçular Derneği Antalya Şubesi tam 7 saatte mühürlenemedi.

Alara HES projesini durduran köylülere müjde

Antalya'da Alara Çayı üzerine yapılması planlanan hidroelektrik santraline (HES) verilen 'ÇED olumlu' raporunun iptali için açılan davada mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararına karşı Bakanlık ve HES şirketinin itirazı, Danıştay tarafından reddedildi. Köylüler kararı, sevinçle karşıladı.

Gözaltındaki avukat Özden Saldıran’a meslektaşlarından destek

Antalya'da geçtiğimiz haftasonu düzenlenen baskınlarda 22 işi ile birlikte Avukat Özden Saldıran'ın da gözaltına alınması, Çağdaş Hukukçular Derneği tarafından protesto edildi.

Antalya’da arasında Hakan Evcin’in de bulunduğu 7 avukat tutuklandı

Antalya’da 'FETÖ' soruşturması kapsamında gözaltına alınan 25 avukattan arasında toplumsal muhalefetin savunucularından avukat Hakan Evcin'inde bulunduğu 7 avukat tutuklandı.

Gözaltındaki avukatlar adliyeye sevk edildi

Cemaat soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan ÇHD Genel Başkan Yardımcı Münip Ermiş ve ÇHD üyelerinin de aralarında bulunduğu 25 avukat adliyeye sevk edildi.

Hekimler hukuksuz cezanın iptali için mahkemeye başvurdu

Antalya'da 10 aile hekimi, geçen eylül ve ekim aylarında hafta sonlarındaki nöbetlerine gitmedikleri gerekçesiyle haklarında verilen 20 hizmet puanı cezasının iptali için mahkemeye başvurdu.

“Alara Çayı’ından su yerine çimento akacak”

Antalya Gündoğmuş'ta Uçansu Şelalesi'ni de içine alan Alara nehri üzerinde planlanan 7 HES'ten 2'si için mahkemenin iptal karar vermesinin ardından ÇEvre ve Şehircilik Bakanlığı,...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Özel Haberler

Sokak Yazıları

Av. Mustafa Şahin
7 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Kutay Meriç
3 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Yasemin Aydemir
1 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Doç. Dr. Nihat Dipova
1 İÇERİKLER0 YORUMLAR