32.4 C
Antalya,TR
Pazar, Ağustos 25, 2019
Ana Sayfa Etiketler Tübitak

Etiket: tübitak

İmecik’teki atık çamur için köylüler bir araya geldi: “Sağlımız için bakanlık...

Korkuteli İlçesine bağlı İmecik, Beyiş Avdan ve Ulucak mahallelerinde 4 yıldır süren yaylalara atık madde atımının tehlikeli olduğuna ilişkin TÜBİTAK rapor yayımladı. Yayımlanan raporun ardından bugün A Platformu çağırısıyla Antalya Tabipler Odası'nda basın toplantısı düzenlendi.

TÜBİTAK’ın kabul etmediği proje dünya birincisi oldu

Antalya'daki özel bir kolejde eğitim gören 11. sınıf öğrencisi Mehmet Can Dursun ile 12. sınıf öğrencisi İrfan Efe Boztepe'nin kimya öğretmeni Gülay Demirci danışmanlığında, TÜBİTAK Liselerarası Proje Yarışması için geliştirdiği proje, TÜBİTAK tarafından kabul edilmedi, ABD'de dünya çapında düzenlenen yarışmada altın madalya kazandı.

TÜBİTAK’ın elediği Antalyalı öğrenciler dünya birincisi oldu

TÜBİTAK'ın yarışmasının bölge seçmelerine dahi alınmadan elediği TED Antalya Koleji öğrencileri İrfan Efe Boztepe ve Mehmet Can Dursun'un yengeç ve karides kabuklarından ürettiği ve iyileştirmeyi yüzde 30 hızlandırıp kanamayı durduran yara örtüsü projesi, State University of New York at Oswego'nun Uluslararası Lise Proje Yarışması'nda altın madalya kazandı.  Yine aynı okuldan başka iki öğrencinin elektromanyetik dalgaları engelleyici projesi de Oswego'da dünya üçüncülüğü kazandı.

Dünya birincisi projeyi reddeden TÜBİTAK'tan, okunmuş fasulyeye birincilik

TÜBİTAK dünya birincisi olan projeyi reddetti, okunmuş fasulye projesini birinci yaptı Antalya Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci Levent Akbaba, hazırladığı “Canların Gıdası Kur'an-ı Kerim...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Özel Haberler

Sokak Yazıları

Av. Mustafa Şahin
6 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Kutay Meriç
3 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Yasemin Aydemir
1 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Doç. Dr. Nihat Dipova
1 İÇERİKLER0 YORUMLAR