22 C
Antalya,TR
Çarşamba, Nisan 1, 2020
Ana Sayfa Etiketler YUSUF YAVUZ

Etiket: YUSUF YAVUZ

Mermer ocağı ruhsatı verilen arazide antik yerleşimler bulundu!

Antalya -  Antalya’nın Akseki ilçesinde mermer ocağı ruhsatı verilen bölgenin 2 bin yıl önce günümüzden çok daha fazla insan nüfusu ile yoğun yerleşimleri barındırdığı...

Antalya Valisi hatalı restorasyonları gündeme getiren haberlere neden kızıyor? – Yusuf...

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve benzeri idarecilerin anlamadığı nokta şu: Bilim kurullarının onayladığı her proje bilimsel ya da hukuki değildir. Son yıllarda altında anlı...

Öldürülen çift aslında neyin savaşını veriyordu?

Büyüknohutçu ailesinin katledilmesi, devlete karşı kıt kanaat olanaklarıyla dişini tırnağına takıp ormanını, suyunu, toprağını korumaya çalışan insanlara yönelik bir tehdit olarak görülüyor. Devletin tüm kurumlarıyla gerekeni yapıp bu kara lekeyi temizlemek gibi bir sorumluluğu vardır. Çünkü devletin en tepesindeki siyasilerden başlayıp, onların gazıyla galeyana gelen bir güruh, Ali Ulvi Büyüknohutçu gibi yaşamı savunan insanları kolaylıkla Türkiye’nin kalkınmasını istemeyen vatan haini, dış güçlerin maşası gibi aşağılık bir dille ve cahilce suçlayabiliyorlar. Aksi halde dağlarında eşkıya gibi rantçıların dolaştığı bir ülkede o dağları koruyacak kimse kalmayacak.

‘Evet’ için binlerce kuşun yuvasını bozdular

AKP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in 'çılgın proje' şovunu kaleme alan Gazeteci Yusuf Yavuz, kendine ait internet sitesinden binlerce kuşun yuvasının bozulduğunu yazdı.

HES yüzünden köy sular altında kaldı: “Ümmühan Uysal’ın yaşam ve barınma...

Kasımlar Barajı ve HES projesi yüzünden Darıbükü Köyü sakinlerinin evleri sular altında kaldı. Evi ve tüm eşyaları sular altına kalan 76 yaşındaki Ümmühan Uysal için Çağdaş Gazeteciler Derneği'nde dayanışma kahvaltısı ve basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasında, "Ümmühan Uysal'ın yaşam ve barınma hakkı gasp edildi" denildi.

Niyazi Nefi Kara Kaş’taki koy yağmasını meclis gündemine taşıdı

CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara Kaş'ta bulunan Hidayet Koyu'ndaki izinsiz yapılaşmayı meclis gündemine taşıdı.

Kaş betonlaşıyor: “Belediye acilen denetlenmeli”

Son iki yıldır korunan alanlar dâhil olmak üzere pek çok alana iş makineleriyle girilerek büyük tahribatların yaşanmasına neden olan uygulamalara imza atan Belediye Başkanı Kocaer’in usule ve kanunlara aykırı uygulamaları tepki çekiyor.

Büyükşehir Belediyesi’nden geri adım: “Planı biz yapmadık”

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kaş'ı betona boğacak planı onaylamadığını açıkladı. Davacıların avukatı Tuncay Koç ise Meclis kararını göstererek, Büyükşehir Belediyesi'nin açıklamasının gerçek dışı olduğunu söyledi.

İki nehir arasında 640 kilometrelik cennet: Antalya

Bergama Kralı II. Attalos’un, “Gidin bana yeryüzünün cennetini bulun” emrini vererek gönderdiği askerlerinin, köşe bucak dolaştıktan sonra görüp büyülendikleri yerdeyiz, Antalya’da… İşte Türk turizminin başkenti Antalya'nın doğası, tarihi ve bilinmeyen güzellikleri....

Alternatif Medya Günleri başlıyor

Toplumsal Hareketler ve Medya, Ekoloji Gazeteciliği, Medyada Cinsiyetçilik başlıklarının ele alınacağı Alternatif Medya Günleri 27 Mayıs Cuma günü başlıyor.

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Özel Haberler

Sokak Yazıları

Av. Mustafa Şahin
7 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Kutay Meriç
3 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Yasemin Aydemir
1 İÇERİKLER0 YORUMLAR
Doç. Dr. Nihat Dipova
1 İÇERİKLER0 YORUMLAR