İçeriğe geç
Ana sayfa » 16 Nisan Referandum

16 Nisan Referandum

Antalyalılardan YSK protestosu

  Referandumda yaşanan usulsüzlükleri ve YSK kararlarını protesto eden Antalyalılar dakikalar süren ses çıkarma ve ışık söndürme eylemi gerçekleştirdi.

  Antalya’da zarflara hatalı mühür

   Muratpaşa İlçesi Üçgen Mahallesi’nde bulunan Merkez Ortaokulu’ndaki 2046 numaralı sandıkta zarfların üzerine Yüksek Seçim Kurulu (YSK) mührü basılması gerekirken ‘tercih’ mührü basıldı.

   Antalya’da binler ‘Hayır’ için bir araya geldi

    Başkanlık Sistemi için 16 Nisan’da yapılacak referandum için hayır mitingi gerçekleştirildi. Antalya Geleceğimiz için Hayır Platformu çağrısıyla binler Aydın Kanza Parkı’ndan Atatürk Parkı’na yürüyüş gerçekleştirdi.

    Antalya Barosu: “Anayasa değişikliği kanun dışıdır”

     Antalya Barosu “Anayasa Değişiklikleri Konuşuyoruz” başlığıyla panel düzenledi. Muratpaşa Belediyesi’nde gerçekleşen panelin moderatörlüğü Av. Hasan Subaşı yaparken konuşmacı olarak İbrahim Kabaoğlu, Sibel İnceoğlu ve Rıza Mahmut Türmen katıldı. İbrahim Kabaoğlu, akademisyenlerin ihraç edilmesinin kanun dışı olduğunu söyledi.

     CHP ‘hayır’ için Serik’te çalışmalara başladı

      16 Nisan’da gerçekleşecek olan referandum için CHP İl Örgütü, kalabalık bir çalışma ekibiyle Serik’te çalışmalara başladı.
      Mustafa Erdem, “Partili partisiz herkesin 16 Nisan’da yapılacak referandumda son derece duyarlı, saygılı ve birlik beraberlik içinde olduğunu görüyoruz” dedi.