İçeriğe geç
Ana sayfa » Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri Reina Katliamını protesto etti

  Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, yılbaşı gecesi İstanbul’da gerçekleşen katliamı protesto için sokağa çıktı. Polisin OHAL’i bahane etmesi üzerine, Attalos Heykeli önünde yapılması planlanan basın açıklaması Eğitim-Sen binasında gerçekleşti.

  Katliamın 10’uncu ayında kaybedilenler Attalos’ta anıldı

   Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri Ankara Katliamı’nını 10’uncu ayında Attalos Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Ayar, “Ülkemizde yaşanan katliamların arka planı anlaşılmadan ve açığa kavuşturulmadan 15 temmuz darbe girişimi de anlaşılamaz” dedi.

   Katliamın dokuzuncu ayında iddianameye tepki

    Antalya Emek ve Demokrasi Güçlerinin düznlediği basın toplantısında, 10 Ekim Ankara Katliamı’nda hayatını kaybedenler anıldı ve 9 sonra hazırlanan iddianameye tepki gösterildi.

    Antalya idam edilişlerinin 44. yılında Üç Fidan’ı andı

     Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilişlerinin 44. yıl dönümünde hem üniversitede hem de kent meydanında anma etkinlikleri düzenlendi. Fikir Kulüpleri Federasyonu kampüste yürüyüş yapıp, idam edilen devrimcilerin anısına 3 fidan dikti. Akşam saatlerinde ise Attalos Meydanı Emek ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısıyla toplanan yüzlerce kişiyle doldu.