İçeriğe geç
Ana sayfa » barış

barış

Katliamdan bu yana Antalya sokakta: Antalya’nın 10 Ekim güncesi

  Türkiye tarihinin en kanlı saldırısı olan Ankara Katliamı’nın üzerinden 1 yıl geçti. Barış için meydanlarda buluşanlara yönelik gerçekleşen saldırının ardından ülkede patlayan bombalar, ölümler durdurulamadı. Bir yıl boyunca Ankara Katliamı nezdinde yapılan eylemleri, Antalya’da 1 yılda yaşananları derlerdik; Ankara Katliamı’nda yitirdiğimiz tüm canları Antalya Sokakları ekibi olarak saygıyla anıyoruz.

  5 aydır barış için pedallıyor

   “Ülkemi gezerken bunun bir amacı da olsun istedim. Ülkemizdeki olumsuz süreçlerde yaşanan tatsız olaylarda terörle ilgili durumları göz önüne alarak bunu ‘Barış için pedalla’ adında proje yaparak yola çıkmayı uygun gördüm”

   Antalyalı çocuklardan Cizreli çocuklara ‘Barış Mektupları’

    Sokağa çıkma yasakları ve çatışmalardan olumsuz etkilenen Cizreli çocukların yaralarını sarmak için destekler devam ediyor. Cizreli Üniversiteliler Platformu başlattığı kampanya ile Cizreli çocuklara kitap, oyuncak ve kırtasiye yardımında bulunuyor. Platformun yaptığı dayanışma çağrısına Antalya’dan gelen destekte çocuklara oyuncak ve kırtasiye yardımının yanı sıra yaşıtları tarafından yazılan mektuplar da ulaştı.