İçeriğe geç
Ana sayfa » bes

bes

Kamu emekçilerinden ‘Zam’ protestosu

  KESK tarafından Defterdarlık önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında ‘Siyasi iktidar “kriz miriz yok” diyor. Ama bugün maaşlarını alan 3 milyon kamu emekçisi ve 2 milyon kamu emekçisi emeklisi olarak artan hayat pahalılığı karşısında gittikçe eriyen, daha cebimize girmeden borçlarımıza, kabaran faturalara giden ayın sonunu getiremediğimiz maaşlarımız öyle demiyor.
  Siyasi iktidar “ kriz, miriz yok. Bu da geçer yahu” diyor. Ama geçmiyor. Zam kasırgası gittikçe şiddetleniyor.’ değerlendirmesi yapıldı.

  Antalya’da 48 kişiye laikliği savunmaktan dava açıldı

   KESK’in çağrısıyla tüm ülkede, bölgelerde yapılması planlanan Laiklik Mitingi’nin Antalya’da yasaklanmasını protesto eden 48 kişiye dava açıldı. Aralarında kurum yöneticilerinin de bulunduğu 48 kişinin davası 28 Nisan 2017’de görülecek.

   BES: “OHAL değil demokrasi istiyoruz”

    OHAL kapsamında Büro Emekçileri Sendikası üyelerine yönelik baskılar için BES Genel Başkanı Fikret Aslan’ında katılımıyla basın toplantısı gerçekleştirdi.

    Büro emekçisinin işten çıkarılmasına tepki

     BES Yönetim Kurulu Üyesi Güven Türkay’ın, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım sonrasında işten çıkarıldığı belirtilerek TÜİK Antalya Bölge Müdürlüğü önünde protesto eylemi gerçekleşti.