İçeriğe geç
Ana sayfa » birleşik haziran hareketi

birleşik haziran hareketi

Cihaner ve İrat laiklik panelinde konuştu

  Birleşik Haziran Hareketi tarafından Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda laiklik konulu panel düzenlendi. CHP Milletvekili İlhan Cihaner ve Birgün yazarı Ali Murat İrat’ın konuşmacı olduğu, Prof. Dr. Gülser Öztunalı Kayır’ın kolaylaştıcılığını üstlendiği panele çok sayıda Antalyalı katıldı.

  Birleşik Haziran Hareketi: “Ensar davasının takipçisi olacağız”

   Karaman’da Ensar Vakfı, Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Menzuları ve Mensupları Derneği(KAİMDER) ile ilişkili evlerde en az 45 çocuğun cinsel istismara uğraması üzerine Birleşik Haziran Hareketi, vakfın Antalya şubesi önünde protesto eylemi gerçekleştirdi.

   İskele için insan zinciri oluşturdular

    Alanya’da Birleşik Haziran Hareketi üyeleri İskele’deki demir bariyerin kaldırılması için ikinci kez insan zinciri oluşturarak eylem yaptı.
    Alanya Belediye binası yakınında toplanan grup üyeleri sloganlar atarak ve insan zinciri oluşturarak demir bariyerler boyunca ilerledi. Grup adına basına açıklama yapan Faruk Konukçu, Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Toplantısı’nda Alanya İskelesi’nde yapılan tüm yapıların yıkılmasına, çitlerin kaldırılmasına ve bölgede kaçak kazı yapan, çitleri yapanlar hakkında Alanya Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasına karar verildiğini söyledi.Daha fazlasını oku »İskele için insan zinciri oluşturdular