Ana Sayfa Etiketler ÇGD Akdeniz

Etiket: ÇGD Akdeniz

Antalya - Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Akdeniz Şubesi’nin yeni başkanı Erdem Güner oldu. Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Akdeniz Şubesi’nin olağan genel kurulunda, şube başkanlığına Erdem Güner seçildi. Covid-19 salgınıyla mücadele kuralları nedeniyle daha önce ertelenen ÇGD Akdeniz Şubesi’nin 12’nci genel kurulu,...
Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Genel Başkanı Ahmet Abakay, Türkiye'de tutuklu 158 gazeteciden 11'nin Cumhuriyet gazetesi mensubu olduğuna dikkat çekerek, gazetecilere açılan davaların tamamının geri çekilmesini ve tutuklu gazetecilerin serbest bırakılmasını istedi.
Çağdaş Gazeteciler Derneği Akdeniz Şubesi, katledilişinin 24. Yılında Uğur Mumcu’yu andı. Gazeteci Evi’nde gerçekleşen anma etkinliğinde “Karlı Sokak” ve “Sansürsüz Gerçekler” belgeselleri gösterildi.
Özgür Gündem gazetesi ile dayanışma eylemine katıldığı için önceki gün tutuklanan Erol Önderoğlu, Ahmet Nesin ve Şebnem Korur Fincancı için ÇGD Akdeniz Şubesi’nin çağrısıyla Attalos Meydanı’nda basın açıklaması yapıldı. ÇGD Akdeniz Şube Başkanı Mustafa Sözen tutuklamaları, ‘Dayanışmayı kelepçelemeye çalışan bu karar siyasidir’ şeklinde niteledi.
ÇGD Akdeniz Şubesi, 21. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında dayanışma yemeği düzenledi.
Çağdaş Gazeteciler Derneği Akdeniz Şubesi, 21. kuruluş yıl dönümünde mesaj yayımladı. Açıklamada "ÇGD'li olmanın onuruyla; basın ve ifade özgürlüğünün önündeki her türlü dayatmaya, sansüre, baskılara, gözaltılara, tutuklamalara karşı mücadelemiz ve dayanışma ruhumuz sonsuza dek sürecektir" denildi.
İstanbul’da, 11 Nisan 1980 tarihinde, TRT İstanbul Radyosu’ndaki işine gitmek üzere evinden dışarı çıktığında öldürülen eğitimci, TRT prodüktörü ve yazar Ümit Kaftancıoğlu, ölümünün 36. yıldönümünde Antalya’da anıldı.
Antalya – Geçtiğimiz hafta Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan MİT'in TIR'larla insanı yardım değil, silah ve mühimmat taşıdığının ortaya çıkarıldığı görüntülere ilişkin gazeteci Can Dündar’a yönelik tehditlere karşı Antalya Emek ve Demokrasi güçleri destek ve birlik açıklaması yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın...

Son Eklenenler

Özel Haberler