İçeriğe geç
Ana sayfa » diha

diha

Akdeniz Üniveritesi İletişim öğrencilerinden Cumhuriyet’e destek

  Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri bazı yayın kuruluşlarının ve Cumhuriyet Gazetesi’ne operasyon yapılmasını protesto etti. Öğrenciler “Potansiyel suçlu değil, basın emekçisi olarak meslek hayatında yer almak istediğimizi tekrarlıyoruz.” dedi

  Özgür basın için diyeceklerimiz var

   Dilini halktan, ezilenden yana kuran tüm medya kuruluşları, biliyoruz ki baskı ve kapatmalara yarattığı alternatiflerle karşı koyacaktır. Ofis yoksa sokaklar, kamera yoksa telefonlar, muhabir yoksa halk var diyerek tüm baskıların boşa düşürüleceği inancındayız.

   “Gazetecilik suç değildir”

    Özgür Gündem gazetesi ile dayanışma eylemine katıldığı için önceki gün tutuklanan Erol Önderoğlu, Ahmet Nesin ve Şebnem Korur Fincancı için ÇGD Akdeniz Şubesi’nin çağrısıyla Attalos Meydanı’nda basın açıklaması yapıldı. ÇGD Akdeniz Şube Başkanı Mustafa Sözen tutuklamaları, ‘Dayanışmayı kelepçelemeye çalışan bu karar siyasidir’ şeklinde niteledi.

    Feyyaz ve 12 muhabir için imza kampanyası

     Aralarında DİHA Antalya muhabiri Feyyaz İmrak’ın da bulunduğu tutuklu 13 gazeteci için imza kampanyası başlatıldı. Tanınmış gazeteciler için gösterilen dayanışmayı DİHA muhabirleri için de gösterilmesi için çağrı yapıldı.