İçeriğe geç
Ana sayfa » ensar vakfı

ensar vakfı

“Tecavüzcell” tweeti atan 194 hesaba engelleme talebi

  Ensar Vakfı skandalının ortaya çıkmasının ardından vakfın sponsorlarından Turkcell’e yönelik “#Tecavüzcell” etiketiyle başlatılan twitter kampayasına ilişkin, Turkcell İletişim A.Ş. mahkemeye başvurdu. Twitter Hukuk birimi kullanıcılarına attığı bilgilendirme mailinde kararı mahkemeye taşıyacağını belirterek hesaplara erişim engelini uygulamayacağını beyan etti.

  Birleşik Haziran Hareketi: “Ensar davasının takipçisi olacağız”

   Karaman’da Ensar Vakfı, Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Menzuları ve Mensupları Derneği(KAİMDER) ile ilişkili evlerde en az 45 çocuğun cinsel istismara uğraması üzerine Birleşik Haziran Hareketi, vakfın Antalya şubesi önünde protesto eylemi gerçekleştirdi.

   CHP’den KAİMDER ve Ensar Vakfı hakkında suç duyurusu

    CHP’den, Ensar Vakfı ve KAİMDER hakkında suç duyurusuCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Karaman’da öğrencilere yönelik cinsel istismar iddialarına ilişkin Ensar Vakfı ve Karaman İmam Hatip Mezunları Derneği (KAİMDER) hakkında suç duyurusunda bulundu.

    Ensar Vakfı’na yumurtalı protesto

     Üniversiteli Kadın Kolektifi ve Halkevci Kadınlar Ensar Vakfı Antalya Şubesi Önünde yumurtalı protesto eylemi gerçekleştirdi. Şube önünde basın açıklaması yapan kadınlar, çocuk istismarına tepki için vakfın tabelasına yumurta attı.

     Antalya’dan peş peşe Ensar Vakfı tepkisi

      Ayla Yüksel, Ensar Vakfında yaşanan cinsel istismar skandalını hakkında Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun tutumunu eleştirerek, “Devletin bunu bu kadar hafife almasını son derece yadırgıyorum. Bu cezaların en büyüğü verilmeli bunlara ve o eğitim kurumu mutlaka gözden geçirilmeli” dedi