İçeriğe geç
Ana sayfa » gözaltı

gözaltı

5 CHP üyesi daha gözaltına alındı

  Antalya’da CHP üyesi 5 kişinin 28 Haziran’da gözaltına alınmasının ardından bu gece yapılan operasyonla gözaltı sayısı 10’a ulaştı.

  CHP’li gençlere gözaltı

   24 Haziran akşamı adliye önünde seçimde usulsüzlük yapıldığı haberleri üzerine sonuçları protesto eden 5 CHP’li genç gözaltına alındı.

   Halkevleri MYK Üyesi Kutay Meriç serbest bırakıldı

    Antalya’da 13 Şubat’ta gözaltına alınan ve 20 Şubat’ta tutuklanan Halkevleri MYK üyesi Kutay Merinç serbest bırakıldı. Serbest bırakılmasının ardından Sendika.Org’a konuşan Merinç “Halkın faşizme karşı mücadelesini bastırmak istiyorlar ama biz buna boyun eğmeyeceğiz, eğmeyiz de. Devrimcileri susturamazlar” dedi

    Mücadele arkadaşlarından Kutay Meriç’e destek

     Evine düzenlenen baskınla geçtiğimiz salı günü gözaltına alınan Halkevleri MYK Üyesi Kutay Meriç için sosyal medya üzerinden birçok kişi destek mesajı vererek, Antalya Adliyesi’ne çağrı yaptı.

     Gözaltı protestosuna polis saldırısı

      Halkevleri Merkez Yürütme Kurulu(MYK) üyesi Kutay Meriç, Antalya şubesi üyesi Yusuf Tüm ile birlikte bu sabah saatlerinde evine düzenlenen operasyonla 4 kişinin gözaltına alınması üzerine, Antalya Halkevi üye ve dostları basın açıklaması düzenlemek istedi. Toplanmanın ilk dakikalarında polis saldırısını sloganlarla karşılayan kitleden bir kişi gözaltına alındı.