İçeriğe geç
Ana sayfa » ihraç

ihraç

Manavgatlı Fahri Öz de DTCF’den ihraç edildi

  7 Şubat’ta yayınlanan KHK ile Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nden ihraç edilen Fahri Öz, “Üniversite yönetiminin kasıtlı ve kötü niyetli bir tercihidir. Benim ve arkadaşlarımın sorgusuz, sualsiz, hatta bir suçlama olmaksızın işten çıkarılması kabul edilemez” dedi.

  Raşit Tükel: “İhraçlar sağlık hakkını engelleme noktasına geldi”

   TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel, OHAL’in uygulanmaya başlandığı tarihten itibaren Sağlık Bakanlığı’nda 5.544, üniversitelerden akademik personel olarak 3.850 kişi olmak üzere kamudan toplam 79.196 kişinin ihraç edildiğini belirtti. Sağlık Bakanlığı’ndan 1.336, tıp fakültelerinden 1.014 hekimin ihraç edildiğini, sayının 2.350’ye çıktığını, göreve iade edilen 9 hekimle birlikte sayının 2 bin 341’e düştüğünü dile getirdi.

   Kemer Belediye Başkanı’na partisinden ihraç istemi

    24 Kasım’da düşürülen Rus savaş uçağı pilotunun ailesine Kemer’de ev vermeyi teklif eden Antalya’nın Kemer İlçe Belediye Başkanı Mustafa Gül, MHP’den ihraç istemiyle disipline sevk edildi. Rus pilotun ailesi ise Kemer’de ev teklifini reddetti, Türk tarafından herhangi bir tazminat kabul etmeyeceklerini söyledi.