İçeriğe geç
Ana sayfa » Kadim Doğan

Kadim Doğan

Öğrencileri sürgün edilen öğretmenlerine kavuştu

  Altınova Ruhi Sunar İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan ve katıldığı barış talepli eylem sebebiyle Kayseri’ye sürgün edilen Kadim öğretmen öğrencilerine kavuştu. Okulları önünde öğretmenleri için gözyaşı döküp eylem yapan öğrenciler, yeni eğitim öğretim yılında öğretmenleriyle birlikte olacak.

  Eğitim-Sen’li öğretmenin sürgün kararı durduruldu

   Kepez İlçesi Altınova Ruhi Sunar İlkokulunda görev yapan Eğitim-Sen’li öğretmen, katıldığı barış talepli eylem bahane edilerek Kayseri’ye sürgün edilmişti. Açılan dava sonrasında Antalya 1.İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi.

   Öğrenci ve velilerden sürgün edilen öğretmene destek

    Kayseri’ye sürgün edilen öğretmen Kadim Doğan için dün İl Milli Eğitim önünde yapılan oturma eylemi ve basın açıklamasının ardından bugünde öğrenci ve velileri Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sürgün kararının geri çekilmesi için dilekçe verdi.

    Eğitim-SEN’li öğretmen Kayseri’ye sürgün edildi

     Eğitim- SEN Altınova Ruhi Sunar İlkokulu iş yeri temsilcisi öğretmen Kadim Doğan, ‘Cizre Silopi, Sur’a ses ver’ eylemine katıldığı bahane edilerek Kayseri’ye sürgün edildi. KESK yaptığı açıklamada sürgün uygulaması için “Mücadelemiz, sürgün baskı, soruşturmalarla engellenemez’ derken pazartesi günü sokağa çıkma çağrısı yaptı.