İçeriğe geç
Ana sayfa » KHK

KHK

Manavgatlı Fahri Öz de DTCF’den ihraç edildi

  7 Şubat’ta yayınlanan KHK ile Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nden ihraç edilen Fahri Öz, “Üniversite yönetiminin kasıtlı ve kötü niyetli bir tercihidir. Benim ve arkadaşlarımın sorgusuz, sualsiz, hatta bir suçlama olmaksızın işten çıkarılması kabul edilemez” dedi.

  Raşit Tükel: “İhraçlar sağlık hakkını engelleme noktasına geldi”

   TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel, OHAL’in uygulanmaya başlandığı tarihten itibaren Sağlık Bakanlığı’nda 5.544, üniversitelerden akademik personel olarak 3.850 kişi olmak üzere kamudan toplam 79.196 kişinin ihraç edildiğini belirtti. Sağlık Bakanlığı’ndan 1.336, tıp fakültelerinden 1.014 hekimin ihraç edildiğini, sayının 2.350’ye çıktığını, göreve iade edilen 9 hekimle birlikte sayının 2 bin 341’e düştüğünü dile getirdi.

   Özgür basın için diyeceklerimiz var

    Dilini halktan, ezilenden yana kuran tüm medya kuruluşları, biliyoruz ki baskı ve kapatmalara yarattığı alternatiflerle karşı koyacaktır. Ofis yoksa sokaklar, kamera yoksa telefonlar, muhabir yoksa halk var diyerek tüm baskıların boşa düşürüleceği inancındayız.

    BES: “OHAL değil demokrasi istiyoruz”

     OHAL kapsamında Büro Emekçileri Sendikası üyelerine yönelik baskılar için BES Genel Başkanı Fikret Aslan’ında katılımıyla basın toplantısı gerçekleştirdi.