İçeriğe geç
Ana sayfa » KYK

KYK

KYK yurdunda skandal: Bazı yangın merdivenleri hala kilitli

  Akdeniz KYK yurdunda bazı yangın merdivenlerinin kilitli olduğu, öğrencilerin dini sohbetlere katılmaya zorlanıldığı, eşofmanla yemekhaneye gitmenin “erkek çalışan” olduğu bahanesiyle yasaklandığı, yurt giriş çıkış saatlerinde ise cinsiyetçi uygulamaların olduğu belirtilirken, Aladağ yangınındaki tedbirsizliğin bazı KYK yurtlarında yaşandığının altı çiziliyor. Yurtta kalan bir öğrencinin yazdığı metinde, Aladağ’da yaşanan olayın kendi başlarına da gelmesinden korktukları dile getirilirken, dini baskıların da her geçen gün arttığı belirtiliyor.

  Yeni yurt şartlarını protesto eden öğrencilere: “Bana ahkam kesmeyin”

   Antalya Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Şube Müdürü Süleyman Dinç, eksiklikleri giderilmemiş yurtta kalmak istemeyen öğrencilere, “Bu yurda girerken, gelir durumunuza göre geldiniz. Burada bana ahkam kesmeyin. Herkesin gelir durumu minimizeydi, öyle geldi. 3’te 1’inize yakını da burslusunuz” diyerek, mevcut şartları kabullenmelerini istedi.

   KYK memurlarından öğrencilere Nurettin Yıldız ‘baskısı’

    “6 yaşındaki kız çocuğuyla evlenilebilir” açıklamasıyla büyük tepki gören ve konferans için gittiği birçok şehirde etkinlikleri iptal ettirilen Nurettin Yıldız’ın Akdeniz Üniversitesi’nde katılacağı etkinliğe, KYK yurdunda görevli memurların öğrencileri tehdit ederek katılım için çağrı yaptıkları ortaya çıktı.