İçeriğe geç
Ana sayfa » laiklik

laiklik

Antalya’da 48 kişiye laikliği savunmaktan dava açıldı

  KESK’in çağrısıyla tüm ülkede, bölgelerde yapılması planlanan Laiklik Mitingi’nin Antalya’da yasaklanmasını protesto eden 48 kişiye dava açıldı. Aralarında kurum yöneticilerinin de bulunduğu 48 kişinin davası 28 Nisan 2017’de görülecek.

  Antalya Kadın Platformu: “Laikliği savunmak suç değildir”

   Yılbaşı gecesi yaşanan Reina katliamı ardından, İstanbul Okmeydanı’nda bir kahvehanede gericiliğe karşı laiklik çağrısı yapan iki kişinini tutuklanması Antalya Kadın Platformu tarafından protesto edildi. Kadın Platformu Bileşenleri, tutuklamaya gerekçe gösterilen metni okuyarak tutuklamalara tepki gösterdi.

   “Eğitimde laiklik mücadelesi diktatörlükle mücadeledir”

    Laik ve Bilimsel Eğitim Mücadelesi bugün Antalya’da tartışıldı. Eğitimdeki dinci gerici politikalar, proje okullarla amaçlanmak istenenler, öğretmenler üzerindeki baskılar CHP Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer ile Halkevleri MYK Üyesi Eğitimci Betül Öztürk’ün konuşmacı olarak katıldığı panelde konuşuldu.

    Alevi Bileşenlerinden demokrasi ve laiklik için mücadele çağrısı

     Antalya Alevi Bileşenleri 7 Haziran’dan bu yana ülkedeki şiddet ve baskı ortamına, 15 Temmuz sürecine ve sonrasında yaşanan anti-demokratik uygulamalara, Gaziantep’te, Cizre’de patlayan bombalara dikkat çekerek demokrasi ve barış için mücadele çağrısında bulundu.

     KESK Valilik yasağına karşı, laiklik için 29 Mayıs’ta Aydın Kanza’ya çağırıyor

      KESK Antalya Şubeler Platformu bugün Attalos Meydanı’nda gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla Valilik tarafından yasaklanan Laiklik Mitingine çağrı yaptı. Açıklamada, “Çocukların ve ülkenin geleceğinden endişe eden herkesi 29 Mayıs’taki mitingimize katılmaya, ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğine hep birlikte sahip çıkmaya çağırıyoruz” denildi.