İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » SPOR » 10 bin 500 kilometreyi barış için pedallayacak

10 bin 500 kilometreyi barış için pedallayacak

    Antalya – Türkiye’yi adım adım gezme hayalini bisiklet sevdası ile birleştirmek isteyip planını şekillendiren Oğuz Öztürk, projesinin geniş bir kitleye hitap edebilecek bir amacı olmasını istediğini söyleyerek, “Öncelikle Türkiye’nin ve tüm dünyanın ihtiyacı olan ‘barış’ bu projenin amacı haline geldi. Projemin adını da ‘Barış İçin Pedalla’ olarak belirledim. Gezimin ayrıntılarını www.barisicinpedalla.com adındaki web sitemde paylaşacağım” dedi.

    10 BİN 500 KİLOMETRE YOL KAT EDECEK
    27 Mart Pazartesi günü İzmir Konak Meydanı Hasan Tahsin Anıtı önünden başlayacak Türkiye turunu yaklaşık 8 ayda tamamlamayı planlayan Öztürk, ortalama 10 bin 500 kilometre yol kat edecek. Tek başına çıkacağı bu yolculuk boyunca, çadırda mecbur kalırsa da otellerde konaklayacak olan Öztürk, ulaştığı şehirlerde müzeleri ve tarihi yerleri ziyaret edecek.

    Doğu bölgelerindeki illere seyahat etme konusunda bir çekincesinin olmadığını söyleyen Öztürk, “Aslında herkesin ilk merak ettiği soru da bu ama o bölgeler için ekstra bir planım yok. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşlarla yan yana gelip onların ağzından ne gibi sorunları olduğunu dinlemek ve barış hakkındaki düşüncelerini de öğrenmek istiyorum” dedi.

    Kaynak: Ferhan Bozkaya