İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » GENÇLİK » ÜNİVERSİTE » Akdeniz Üniversitesin’de yolsuzluk operasyonu: 4 kişi serbest

Akdeniz Üniversitesin’de yolsuzluk operasyonu: 4 kişi serbest

    Antalya- Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, dün sabah erken saatlerde Akdeniz Üniversitesi çalışanlarına yönelik operasyon düzenledi.

    Üniversitede 2013 yılındaki soruşturmalarla ilgili ’yolsuzluk’ operasyonunda, üniversitede çalışan 83 kişi gözaltına alındı. 2013 yılındaki yolsuzluk olaylarında oluşan kamu zararının 3 milyon lirayı bulduğu kaydedildi.

    Yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan 83 kişiden 4’ü ifadelerini verdikten sonra serbest bırakıldı.Geri kalan kişiler bu sabah sağlık kontrolünden geçirildi.
    Yolsuzluk operasyonu kapsamında, eski  Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcehpe’nin eşi K.K. ve avukat oğlu T.K, eski rektör yardımcısı Prof. Dr. İbrahim A. ve eşi, eski genel sekreter  Teoman K’nin eşi M.K. ile Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı A.T’nin de aralarında bulunduğu 80 kişi, “çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, örgüt faaliyetleri kapsamında ihaleye fesat karıştırmak, edimin ifasına fesat karıştırma, zimmet ve rüşvet” suçlarından gözaltına alınmıştı.
    Kaynak: AA