İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » AKP’li Gökçen Özdoğan ‘Tecavüz Yasası’nı savundu

AKP’li Gökçen Özdoğan ‘Tecavüz Yasası’nı savundu

    Antalya – Antalya’da katıldığı bir toplantı da açıklamalarda bulunan AKP  Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, meclise sunulan ‘tecavüz yasası’ önergesini savunarak “Bir defalığına mahsus ve kişilerin affedilmesine yöneliktir.” dedi

    TBMM Genel Kuruluna getirilen cinsel istismar suçunda mağdurla tecavüzcünün evlenmesi durumunda hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin önerge hakkında konuşan AKP’li Gökçen Özdoğan tecavüzcülerin  ‘mağdur’ olarak tanımladı. İHA’nın haberine göre, Gökçen Özdoğan konuşmasında  “Türkiye’de yaklaşık 3 bin 500 aile bu durumdan mağdurdur. Bunların yarısı ise cezaevlerinde. Birleşmiş Milletler (BM) raporuna göre 18 yaşın altında bulunan herkes çocuk.”dedi. Gökçen Özdoğan, 18 yaş altı evlendirilen çocukların ‘kaçarak evlendiğini’ iddia ederek  “Bunun altında kaçarak evlenen kişiler var, bunlar ülkemizin gerçekleridir. Mecliste verilen önerge bir defalığına mahsus ve kişilerin affedilmesine yöneliktir.” şeklinde konuştu.

    ÇOCUK İSTİSMARI DAVALARI SON 10 YILDA 3 KAT ARTTI
    Bakanlığın verilerine göre Türkiye’de çocuk istismarıyla ilgili dava sayısı son 10 yılda yaklaşık 3 kat arttı. TÜİK verilerine göre ise son 10 yılda 482 bin 908 kız çocuğu evlendirildi. 2002’den bu yana 18 yaşın altında 440 bin kız çocuğu, doğum yaptı. 15 yaşın altında cinsel istismara uğrayarak ‘anne’ olan çocuk sayısı ise 15 bin 937.