İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » DOĞA » Alakırlı yaşam savunucularının yaşadığı eve silahla ateş edildi

Alakırlı yaşam savunucularının yaşadığı eve silahla ateş edildi

  Alakır’ın doğasını korumak için Alakır Nehri üzerinde kurulmaya çalışılan HES’lere karşı mücadele eden Alakır Nehir Kardeşliği, uzun süredir tehdit ediliyordu. Geçtiğimiz günlerde Alakırlı yaşam savunucularının yaşadığı eve silahla ateş edildi. Alakır Nehri Kardeşliği, destek çağrısında bulundu.

  Kovan bulunamadı

  Kuzey Ormanları Savunması’nda yer alan habere göre, Alakır Nehri Kardeşliği’nin yaptığı açıklama şöyle:

  Geceyarısından hemen sonra bu sefer havaya da değil direkt yaşam alanımıza doğru çok yakından iki adet silah sıkıp arabayla hızla kaçtılar.

  01:00 gibi Altınyaka Jandarma Karakolundan geldiler. Yine kovan bulunamadı. İfadelerimizi alıp gittiler. Karanlıkta arabayı göremediğimiz ve delil olmadığından savcılık yine takipsizlik verecektir.

  Etrafa harekete duyarlı ve yüksek çözünürlüklü kızılötesi kameralar yerleştirirsek bu şahısları buluruz. Bunun için 3000 tl’lik bir bütçe gerekiyor. Destek olmak isteyen dostlar alakirnehri@gmail.com adresinden iletişime geçebilirler.

  Barışçıl yollardan Alakır’ı savunmaya devam. Can dostlarının varlığına şükran. Arayıp soran, destek olan herkese Alakırlarından sevgi selam.