İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » “Allah korusun Antalya’yı Dubai yapacaklar”

“Allah korusun Antalya’yı Dubai yapacaklar”

  Antalya Sokakları- Muratpaşa Belediyesi’nin kadına şiddet ve çocuk gelinlere karşı mücadele için başlattığı Mor Makas projesi tanıtımında konuşan Belediye Başkanı Uysal, AKP’li belediyelerin Dubai hayranlığını eleştirdi.

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel’in Dubai hayranlığı pek çok kez yerel basına da yansımış ve büyük etki yaratmıştı. Türel’in  ‘Antalya Dubai gibi olsun’  sözünü eleştiren Uysal, “Allah korusun Antalya’ı Dubai yapacaklar” dedi.

  “KAMU YÖNETİMİ DENİNCE AKLA BETONLAR GELİR OLDU”
  butce-gorusmesi-2Kadın kimliğinin ve haklarının yok sayıldığı bir coğrafyanın Antalya’ya benzetilmek istenmesi hakkında Uysal, “Eğer insani gelişmişlik  yoksa ben ne  yapayım binayı, duvarı, Dubai’yi.  Sokaklarda kadınlar öldürülüyorsa, çocuklar sokakta büyüyorsa, şehrin en değerli yerleri Dubaileşiyorsa, sermaye hareketlerinin kurbanıysa ben ne yapayım o icraatı” ifadelerinde bulundu.

  Turizmin, eğlencenin, ve daha bir çok şeyin bir arada bulunduğu Antalya’da Türel’in vizyon arayışının anlamsız olması hakkında konuşan Uysal, “ Hep ağzını açan ‘Antalya Dubai olsun’ diyor. ‘Vizyon’ diyorlar bir de. Vizyon lafını kullanıyor insan kahrından ölür. Büyük binalar, büyük sermayeler. Bunlar sadece toplumun yüzde 2’si içinde dönen şeyler” şeklinde konuştu.

  nob-da