İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Anne ve babasıyla birlikte 4 aylık bebek de tutuklandı

Anne ve babasıyla birlikte 4 aylık bebek de tutuklandı

    Antalya- Antalya’da 8 Kasım gecesi yapılan ev baskınında aralarında 4 aylık bebek ve 4 yaşındaki çocuk olan 17 kişi gözaltına alınarak Antalya  Adliyesine getirildi.  “Örgüt üyeliği ve örgüt mensuplarına yardım ve yataklık etme” iddiası ile gözaltına alınan 17 kişi savcılığa çıkarıldı.

    Yapılan ev baskınlarında anne ve babası ile gözaltına alınan 4 aylık Roza bebek, annesi Zozan Yakut ve babası Abbas Yakut ile birlikte hapishane gönderildi.  Tutuklamaların tamamen dayanaksız olduğunu söyleyen Avukat Ali Ersin Gür, “4 aylık bebeği bile tutuklayacak kadar gözleri dönmüş” dedi. Dosyaya konulan gizlilik kararından kaynaklı dosyayı göremediklerini sözlerine ekleyen Gür, konulan gizlilik kararının uluslararası sözleşmelere ve hukuka aykırı olduğunu sözlerine ekledi.

    Hediye Yaküt, Ayşe Yaküt, Ferman Yaküt, Ömer Başkurt ve Seher Koçan adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, Hasan Yaküt, Abbas Yaküt, Zozan Yaküt, Abddulkerim Yaküt, Süleyman Bal, Hamit Bal, Agit Erol, Hasan Demir, Sadun Akbal, Veysi Özçakan, Emrecan Demir ve Kanivar Toy tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. 12 kişi aynı gerekçelerle tutuklanarak hapishaneye gönderildi.