İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Antalya ‘Adalet’ için yürüdü

Antalya ‘Adalet’ için yürüdü

  Antalya Sokakları –  CHP Antalya İl Başkanlığının çağrısıyla düzenlenen “Adalet Yürüyüşü” 3 merkez ilçelerden başlayarak CHP Antalya İl binasına kadar sürdü. Yürüyüşe DİSK, KESK, TMMOB, Halkevleri ve BHH de katıldı.

  Kitle örgütleri yanı sıra  CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da “Adalet Yürüyüşü’ne katılanlar arasındaydı.

  CHP Antalya İl başkanı Mustafa Erdem “Bugün yargının tam anlamıyla iktidarın güdümüne girdiği, temel insan hak ve özgürlüklerinin güvence altında olmadığı, çevremizin, tarım arazilerimizin, parklarımızın, zeytinliklerimizin, kentlerimizin rant uğruna yağmalandığı, yine rant uğruna yürekleri doğa ve insan sevgisi ile dolu bir çok insanımızın katledildiği, demokrasinin ve hukuk devletinin özü itibariyle askıya alındığı bir süreci yaşıyoruz. İşte tam bu süreçte biz, Adalet diyoruz.” şeklinde konuştu.

  HERKES İÇİN ADALET
  Açıklamanın devamında ‘Herkes için Adalet’ vurgusu yapan Mustafa Erdem ” Demokrasiden, barıştan, kardeşlikten, bağımsız ve tarafsız yargıdan, özgürlükten ve adaletten yana olan bütün yurttaşlarımızı bu mücadele de bir arada olmaya davet ediyorum. Bu duygularla katkı ve katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyor, Benliğinde, yüreğinde Adalet duygusu taşıyan herkesi saygıyla selamlıyorum.”diyerek açıklamayı sonlandırdı. Programın bitimde gökyüzüne adalet yazılı balonlar bırakıldı.

  Etiketler: