İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Antalya Adliyesi’nde bomba ihbarı asılsız çıktı

Antalya Adliyesi’nde bomba ihbarı asılsız çıktı

  Antalya Sokakları- Antalya Adliyesi içeride canlı bomba olduğu yönünde gelen ihbar üzerine saat 09.00 sıralarında boşaltıldı. Antalya Sokakları’na ulaşan bir diğer bilgi ise adliye binasının 5. katına bomba koyulduğu yönünde. Olay yerine bomba imha ekipleri ve özel harekat polisleri sevk edildi. Adliye binası içerisinde polis köpeklerle arama yapıyor.

  Antalya Adliyesi’ne sabah saatlerinde hareketli anlar yaşandı. Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne e-mail yoluyla adliyede ’bomba’ olduğuna yönelik ihbar yapıldı. İhbarın ardından adliye personeli dahil, bina boşaltıldı. Polis ekipleri adliyenin her iki kapısı önünde güvenlik önlemi alırken, vatandaşlar ve adliye personeli adliye bahçesinde beklemeye başladı.

  Arama çalışmaları nedeniyle bütün duruşmalar ertelendi. Bomba arama ekipleri adliye içerisinde arama çalışmaları başlatırken, polis köpekleri de çalışmalara katıldı. Adliye çevresindeki bazı araçlar çekici yardımıyla uzaklaştırıldı. Arama çalışmalarının devam ettiği sırada adliye personeli içeriye alınmaya başlandı.

  SAVCIDAN İLK AÇIKLAMA: TEDBİR AÇIKLAMA
  Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Antalya Adliyesinin bomba ihbarı nedeniyle tedbir amaçlı boşaltıldığını söyledi.

  Başsavcısı Solmaz, Adliye binasına bomba konulduğu yönünde bir ihbar olduğunu ifade ederek, “Canlı bomba iddiaları gerçeğe aykırıdır. Sadece emniyete yapılan bomba konulduğu yönünde bir ihbar sonucunda tedbir amaçlı Adliye boşaltılmıştır” dedi.

  Mailin isimsiz bir adresten yapıldığını söyleyen Başsavcı Solmaz, mailin nereden ve kim tarafından yapıldığının da araştırılmaya başlanıldığını sözlerine ekledi.

  BOMBA İHBARI ASILSIZ ÇIKTI
  Antalya Adliye’sinde polisin yaptığı aramalar saat 10:30 sıralarında sona erdi. Yetkililer, herhangi bir bomba emaresine rastlanılmadığını, kontrollerin ardından adliye personelinin görevlerinin başına döndüğünü bildirdi.