İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Antalya Emniyet Müdürü değişti

Antalya Emniyet Müdürü değişti

  Antalya Sokakları – İl Emniyet Müdürleri Kararnamesi Resmî Gazete’de yayımlandı. Buna göre, 34 İl Emniyet Müdürü merkeze alınırken, 24 İl Emniyet Müdürü ile 2 Daire Başkanı’nın yeri değiştirildi. İlk ataması yapılan İl Emniyet Müdürü sayısı ise 37 oldu. Emniyet Müdürü Cemil Tombul  Polis Başmüfettişliğine atanırken, İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya Antalya Emniyet Müdürü olarak atandı.

  celal-uzunkaya
  CELAL UZUNKAYA 4 YIL AÇIĞA ALINMIŞTI

  Uzunkaya, 2009 yılında İzmir’de kendisini muhbir ve MİT görevlisi olarak tanıtıp çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddia edilen çete lideri İrfan Erbarıştıran ile bağlantısı olduğu iddiasıyla o dönem yürüttüğü Emniyet Genel Müdürlüğü yardımcılık görevinden alınarak yargılanmıştı. Uzunkaya, “örgüte yardım etmek” ten 3 ay 10’ar gün hapis cezasına çarptırılıp, daha sonra aldığı ceza ertelenmişti. Uzunkaya, ayrıca “soruşturmanın gizliliğini ihlal” suçundan 5 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. Uzunkaya’nın da yargılandığı davanın isimsiz ve imzasız bir ihbar mektubuyla açıldığı daha sonra ortaya çıkmıştı. Uzunkaya o dönem emniyet içindeki paralel bir yapının kendilerine komplo kurduğunu belirtmiş, isimsiz ve imzasız bir ihbar mektubuyla birçok sahte delil üretilerek bu davanın içine sokuldukları iddiasında bulunmuştu.

  Uzunkaya o dönem yaptığı savunmada Yeşil olarak bilinen Mahmut Yıldırım ile ilgili çarpıcı iddialarda bulunarak, Yeşil’in yaşadığını ima ederek Yeşil’e ilgi çalışma yürütürken kendisiyle ilgili bu iddiaların ortaya atıldığını ve dava açıldığını söylemişti.

   

   

   

  Etiketler: