İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Antalya Halkevi ‘Yaşamak İstiyoruz’ dedi

Antalya Halkevi ‘Yaşamak İstiyoruz’ dedi

    Antalya Sokakları – Halkevleri’nin ülke genelinde ‘Yaşamak İstiyoruz’ diyerek yaptığı çağrı çerçevesinde Antalya’da yapılması planlanan basın açıklaması ve halk kürsüsü valilik kararı ile engellenmesine karşın, Yaşamak İstiyoruz diyenler bugün Antalya Halkevi şube binasında bir araya geldi.

    Halkevleri’nin ülke genelinde 12 Ekim tarihinde başlattığı ‘Yaşamak İstiyoruz’ çağrısı işsizliğe, güvencesizliğe, hayat pahalılığına karşı memleketin dört bir yanında yükseliyor. Sürdürülen kampanya çerçevesinde krizden etkilenen Antalya halkının sorunlarının ve taleplerinin dile getirileceği ve kamuoyuna duyurulan Attalos Heykeli önünde yapılmak istenen basın açıklaması-halk kürsüsü Valilik tarafından özel bir yasaklama kararı çıkarılarak engellenmek istendi. Antalya Halkevi yaptığı çağrı ile programını şube binasında gerçekleştireceğini açıkladı.

    Antalya Halkevi binasında bir araya gelenler bir halk toplantısı gerçekleştirdi. Turizm işçisinden ev işçilerine, emeklilerden müzisyenlere, eğitimcilerden işsizlere birçok kişinin söz aldığı buluşmada kriz sürecinde yaşanan sorunlar ve talepler dile getirildi.

    Toplantının başlamadan Halkevleri MYK üyesi Kutay Meriç ve bir grup Halkevi üyesi yasaklanan meydana giderek bir açıklama yaptı. Grubun Halkevi’ne dönmesiyle bina içinde halk toplantısı başladı. Yapılan konuşmaların ardından basın açıklamasını Antalya Halkevi Şube Başkanı Hüseyin Ayçiçek okudu. Hem Attalos Heykelinin bulunduğu meydanın hem de Halkevi binasının polis ablukasında olduğu görüldü.

    Toplantıya DİSK/Dev Turizm İş Genel Başkanı Mustafa Yahyaoğlu, DİSK/Emekli Sen Antalya Şube Başkanı Belkız Özgen, İmece Ev İşçileri Sendikası başkanı Münire İnal, KESK/Eğitim Sen Antalya Şubesi Örgütlenme Sekreteri Çiğdem Altıntaş, HDP İl Eş Başkanı Muhsin Taşar ve HDP İl Yöneticileri, CHP İl Başkan Yardımcısı Orkun Muratlı, Kepez Belediyesi CHP Meclis Üyesi Halil Yurtseven, CHP Muratpaşa Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Canan Gökalp, CHP Kepez ilçe yöneticisi Bilal Dursun, Müzisyen Hasan Kal, Muratpaşa Belediyesi eski meclis üyesi Cem Kotan Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı eski Genel Sekreteri Zeynel Can katılarak ve söz alarak katkıda bulundu.