İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Antalya Halkevi’nin ‘Yaşamak İstiyoruz’ açıklamasına valilik engeli

Antalya Halkevi’nin ‘Yaşamak İstiyoruz’ açıklamasına valilik engeli

    Antalya Sokakları – Halkevlerinin ülke çapında sürdürdüğü “Yaşamak İstiyoruz” başlıklı yoksulluk, işsizlik, pandemi sürecinin konu edildiği kampanya kapsamında düzenleyeceği basın açıklaması Valilik kararı ile engellendi.

    Antalya Halkevi, 25 Ekim Pazar günü (Bugün) Attalos Heykeli önünde ekonomik kriz, işsizlik, yoksulluk ve turizmin dibe vurmasıyla Antalya’da ki emekçilerin, esnafların sorunlarına dikkat çekmek isteyen bir basın açıklaması yapacaktı.

    Ancak, valiliğin dün akşam saatlerinde yayınladığı bir kararla 3 gün süre ile bu tür etkinliklerin yasaklandığı duyuruldu. Antalya Halkevi yaptığı yazılı açıklamada “Saray iktidarı pandemiyi bütün demokratik hakları kısıtlamak, gerçeklerin gün yüzüne çıkarılmasını engellemek için bir silaha çevirdi. AKP ve onun genel başkanı yüz binlerce insanı toplayıp Ayasofya açılışları yaptığında, mitingler düzenlediğinde pandemi kurallarını düşünmeyenler, demokratik haklarını kullanmaktan başka bir şey yapmayanlara pandemi kurallarını bahane edip keyfi yasaklar koymakta, toplumsal muhalefeti baskı altına almaya çalışmaktadır.” denildi.

    ADRESE TESLİM KARAR

    “Bu akşam saatlerinde Antalya Valiliği – Emniyet Müdürlüğü tarafından yayınlanan adrese teslim bir kararla Antalya’da 3 gün boyunca basın açıklaması yapmak yasaklanmıştır. Yarın yapmayı planladığımız ve kamuoyuna duyurduğumuz basın açıklamamız yasaklanmıştır. Basın açıklamamızı yarın (25 Ekim Pazar Saat 15.00) Antalya Halkevi binamızda yapacağımızı kamuoyuna ve dost kurumlarımıza duyuruyoruz.” Dedi.