İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Antalya’da balıkçı barınağına roket atıldı: “Hedef akaryakıt tankeri”

Antalya’da balıkçı barınağına roket atıldı: “Hedef akaryakıt tankeri”

  Antalya – Kemer Karayolu üzerinde roketatarlı saldırı düzenlendi. Dağlık alandan ateşlenen roketler bir balıkçı barınağına isabet etti. Polis, saldırının hedefinin dolum tesisinden çıkan akaryakıt tankeri olduğunu düşünüyor.
  8

  Olay saat 10.30’da meydana geldi. Dağlık alandan atılan 2 roketten biri, mezat alanının arkasında bir balıkçılık şirketinin deposuna isabet ederken, diğeri boş alana düştü. Bu sırada barınak önündeki yoldan geçen bir akaryakıt tankerine patlayıcı atıldı, ancak isabet almadı.

  saldırı

  BÖLGEYE ÖZEL HAREKAT SEVK EDİLDİ
  Olayın duyulması üzerine bölgeye çok Özel Harekat timleri ile sağlık ekipleri sevk edildi. Özel Harekat timleri, saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede helikopter destekli operasyon başlattı.

  HEDEF TANKERLER MİYDİ?
  Saldırının hedefinin dolum tesisinden yakıt aldıktan sonra karayoluna çıkan tankerler olduğu ancak roketlerin balıkçı barınağına isabet ettiği değerlendiriliyor. Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul olay yerine gelerek olayla ilgili bilgi aldı, başlatılan operasyonu yönetti.

  JANDARMAYA DA SALDIRI DÜZENLENMİŞTİ
  Geçtiğimiz 24 Ağustos tarihinde yine Kemer yolunda askeri bir araca yol kenarında tuzaklanmış bir bomba ile saldırı yapılmış iki asker hafif yaralanmıştı. Eylemi, TAK-Kürdistan Özgürlük Şahinleri adlı örgüt üstlenmişti. Cam kırıkları nedeniyle hafif yaralanan rütbeli 2 asker, hastanede tedaviye alınmıştı.

  Etiketler: