İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Antalya’da 1 Mayıs çağrısı: Saat 21.00’de balkonlardayız

Antalya’da 1 Mayıs çağrısı: Saat 21.00’de balkonlardayız

  Antalya Sokakları – Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri bugün düzenlediği basın açıklamasında  tüm Antalyalıları balkonlarından 1 Mayıs’ı kutlamaya çağırdı

  Emek ve Demokrasi Güçleri’nden kurum temsilcilerinin katıldığı basın açıklaması Attalos Meydanı’nda gerçekleşti. Açıklamayı Emek ve Demokrasi Güçleri adına Antalya Tabip Odası başkanı Nursel Şahin okudu.

  Nursel Şahin’in yaptığı açıklamada “Bizler bu ülkenin işçileri, emekçileri, kamu emekçileri, mühendisleri, mimarları, hekimleri, aydınları, akademisyenleri, sanatçıları, gençleri, kadınları, emeklileri…. Bizler bu dünyanın tüm değerlerini ve güzelliklerini, alın terimizle, aklımızla, bilgimizle, kısacası emeğimizle üretenler. 2020 1 Mayısında her yıl olduğu gibi umutlarımızla, bilincimizle ve dayanışmamızla bir aradayız.” denildi.

  DÜZEN BÜYÜK BİR UYGARLIK KRİZİ YAŞIYOR

  Yapılan açıklamada “On yıllardır dünya halklarına sınırsız bir emek ve doğa sömürüsü, savaşlar, ekonomik krizler, artan eşitsizlikler, yoksulluk, işsizlik dışında hiçbir şey sunamayan bu düzen küresel salgın ile beraber büyük bir uygarlık krizi yaşıyor.” denildi.

  HALK EGEMENLİĞİ İÇİN SEFERBER OLACAĞIZ

  Açıklamada “Biz emekçiler sermaye değil halk egemenliğini esas alan, sömürüye karşı emeğin haklarını koruyan, toplumsal zenginliğe el koyan yüzde 1’in değil toplumun yararını esas alan yeni bir toplumsal düzeni kurmak için seferber olacağız.” şeklinde belirtildi.

  BALKONLARDAN KUTLAMA ÇAĞRISI

  Yapılan basın açıklamasının ardından tüm Antalyalıları,  her yeri 1 Mayıs alanına çevirerek 1 Mayıs akşamı 21:00’de balonlarla alkış ve 1 mayıs marşı eşliğinde kutlamaya çağırdı

  .