İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Antalya’da binler ‘Hayır’ için bir araya geldi

Antalya’da binler ‘Hayır’ için bir araya geldi

  Antalya Sokakları- Antalya Geleceğimiz İçin Hayır Platformu çağrısıyla hayır mitingi gerçekleştirildi. Aydın Kanza Parkı’nda toplanan binlerce Antalyalı, 16 Nisan’da halk oylamasına sunulacak olan başkanlık sistemine karşı yürüdü.

  Atatürk Parkı’nda Antalyalılar türküler ve halaylarla coşkulu bir miting gerçekleştirdi. Alevi kültür Derneği Konyaaltı Şubesi Başkanı Erdoğan Tedik miting konuşmasını yaptı.  Erdoğan Tedik konuşmasında ” Bu ülke halklarının ihtiyacı olan şey daha çok baskı içeren dikta rejimi değil, daha çok demokrasidir. Bu toplum artık itiraz ediyor. Susmuyor. Demokrasi diyor. Özgürlük diyor. Eşitlik diyor. Laiklik diyor. Barış ve kardeşlik diyor.  Bu halkı artık susturamazsınız. Bu halkı artık durduramazsınız.  Barış için hayır, Ekmek için hayır, Demokrasi için hayır, Laiklik için hayır, Kardeşlik için hayır, Geleceğimiz için Hayır diyoruz.” şeklinde konuştu.
  Fırat Başkale ve Hakan Yeşilyurt şarkılarla halaylarla kitleyi coştururken ‘Hayır’ için son bir haftanın kaldığı ve ‘Hayır’ın büyütülmesi gerektiği dilekleriyle miting son buldu.

   

   

  ekip