İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Antalya’da ikinci Kabataş yalanı: “Hayır”cılar kızlarımızın başörtüsünü zorla çıkarmışlar

Antalya’da ikinci Kabataş yalanı: “Hayır”cılar kızlarımızın başörtüsünü zorla çıkarmışlar

    Antalya Sokakları – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’nın Işıklar Caddesi’nde, AKP Gençlik Kollarınca açılan standa saldırı olduğunu iddia ederek “Hayırcı bir grup gelmiş ve orada başörtülü kızlarımızın başörtüsünü zorla çıkarmışlar. Bu insanlık mı?” dedi.
    Antalya Ticaret Borsası Meclis Salonu’nda yaptığı konuşma sırasında AKP Antalya İl Başkanı Rıza Sümer’in verdiği notu da okuyan Çavuşoğlu, “Işıklar Caddesi’ndeki bizim gençlik kolları standına hayırcı bir grup gelmiş ve orada başörtülü kızlarımızın başörtüsünü zorla çıkarmışlar. Bu insanlık mı? Affedersiniz hayvanlık. Sen de başka yerde stant kur. Bunların laiklik anlayışı bu” iddiasında bulundu.
    Çavuşoğlu’nun açıklaması sosyal medyada “İkinci Kabataş yalanı” tepkisini doğurdu.
    Olayın gelişiminde ise, Kalekapısı’nda AKP tarafından kurulan ‘Evet’ standından uzatılan bildiri almak istemeyen bir anne ve kızı ile stanttakiler arasında başlayan tartışma sonrası  Mevlüt Çavuşoğlu’nun korumalarının da bulunduğu 15 kişilik kadınlı erkekli grup anne kıza saldırarak şiddet uygulandığı belirtiliyor. Saldırıya uğrayan Rahşan Karasu ve Zehra Özer terörle mücadele şubesinde gözaltında tutuluyor. Bir ara fenalaşan anne Zehra Özer hastaneye kaldırıldıktan sonra tekrar terörle mücadele şubesine geri getirildiği bildirildi.