İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Antalya’da OHAL yasakları başladı

Antalya’da OHAL yasakları başladı

  Antalya Sokakları – Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun yaptığı açıklamada Antalya genelinde toplantı, yürüyüş ve buna benzer eylemler (OHAL) kapsamında yasaklandığı duyuruldu. Böylece Antalya da OHAL yasakları başlamış oldu.

   

  Halkların Demokratik Partisi’nin 15 Ağustos’ta yapmayı planladığı etkinliği işaret eden Valilik, OHAL kapsamında tüm kentte eylenm ve etkinlikleri iptal ettiğini duyurdu.

  Açıklamanın tam metni şu şekilde:

  2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11. Maddesinin (m) bendinde yer alan “Kapalı ve açık yerlerde yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşlerini yasaklamak, ertelemek, izne bağlamak veya toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yapılacağı yer ve zamanı tayin tespit ve tahsis etmek, izne bağladığı her türlü toplantıyı izletmek, gözetim altında tutmak veya gerekiyorsa dağıtmak” amir hükme istinaden;

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antalya Gençlik Meclisi tarafından “Önderlik İrademizdir. İrademize Tecridi Kabul Etmiyoruz” adı altında 14.08.2016 Pazar Günü saat 18:30’da İlimiz Kepez İlçesi HDP Kepez İlçe binası önünde düzenleneceği sosyal medya yolu ile duyurulan eylem etkinlik ile 14.08.2016 ve 15.08.2016 tarihlerinde yapılmak istenen bu ve benzeri tarzda ki “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü, Basın Açıklaması, Stand Açma, Çadır Kurma, Bildiri Dağıtma vb.” eylem/etkinlikler il genelinde yasaklanmıştır.

  Söz konusu yasaklama kararı 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun ilgili hükmü uyarınca duyurulur.

  Münir KARALOĞLU

  Antalya Valisi