İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » DOĞA » Bilinçsiz su tüketimine dikkat çekmek için pedal çevirecekler

Bilinçsiz su tüketimine dikkat çekmek için pedal çevirecekler

    Antalya – İnegöl’de yaşayan emekli devlet memuru Hilmi Çetin ile Saadettin Aladağ, insanların hareketsiz yaşamı ve yapmış oldukları bilinçsiz su tüketimine dikkat çekmek amacıyla, bin 300 kilometre pedal çevirecek.  Antalya’dan başlayan maratonları sırasında Demre İlçesi’ne gelen  Aladağ ve Çetin, sırasıyla,  Fethiye, Dalaman, Bodrum, Kuşadası, İzmir, Ayvalık, Balıkesir ve son olarak  İnegöl’e ulaşmak için toplamda bin 300 kilometre pedal çevirecek. İnegöl Belediyesi’ne bağlı lisanslı sporcu olan iki arkadaşın bu yolculuğu yaklaşık bir hafta sürecek.

    Amaçlarının, gelecek kuşakların yaşayacağı su sıkıntısına dikkat çekmek olduğunu söyleyen Hilmi Çetin, ‘Ülkemizde su bilinçsiz bir şekilde harcanıyor. Gelecekte çocuklarımız, torunlarımız böyle giderse bir damla suya muhtaç kalacaklar. Suyun alternatifi yok. Lütfen su israfından kaçınalım, geleceği düşünerek hareket edelim” dedi.

    Bisiklet sürmenin oldukça sağlıklı bir aktivite olduğunu dile getiren Saadettin Aladağ da, “Diyabet hastalarının hareketsiz yaşamamaları gerekiyor. Sağlıklı bir yaşam için spor yapmak gerekiyor. Biz farkındalık oluşturmak için bin 300 kilometrelik bir yolculuğa çıktık. Umarım hedefimize ulaşmış oluruz” diye konuştu.

    Etiketler: