İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » CLK’nın ücretsiz elektrik kampanyası: “Önceki açıklamalarının yalan olduğunu gösterir”

CLK’nın ücretsiz elektrik kampanyası: “Önceki açıklamalarının yalan olduğunu gösterir”

  Antalya Sokakları Özel – CLK Akdeniz Elektrik daha önce yüksek fiyatlı faturalarla gündeme gelirken, şimdi ise 1 ay ücretsiz elektrik kampanyasıyla gündemde.

  Antalya, Burdur ve Isparta bölgesinin en büyük ve en yaygın elektrik satış firması olan CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş., abonelerine 1 ay ücretsiz elektrik vereceğini duyurdu. Yıllık elektrik tüketimi 4 bin kwh ve üzeri olan, başka bir deyişle aylık faturası 130 lira ve üzeri olan tüm mesken abonelerinin yararlanabileceği bildirildi.

  CLK Akdeniz Elektrik Perakende Elektrik Satış AŞ. Genel Müdürü Halit Bakal, “Geçtiğimiz dönemlerde Af ve İndirimli Elektrik kampanyaları ile abonelerimize destek olmaya çalıştık. Bugün, “1 Ay Bizden” ile yine tüketici yararına bir kampanyayı başlatmış bulunuyoruz. Faaliyet bölgemizdeki en büyük tedarikçi olarak bizim öncelikli görevlerimizden biri de abonelerimizin haklarını gözeterek, onların yararına yeni kampanyalar düzenlemek” dedi.

  NE KADAR KAR EDİYORSUNUZ Kİ %8 İNDİRİM YAPIYORSUNUZ

  CLK Akdeniz Elektirik şirketinin bu hamlesini, Halkevleri Enerji Hakları Meclisi adına değerlendiren Kutay Meriç, daha önce aynı şirketin kâr edemediklerini beyan ettiklerini hatırlattı. Meriç, “Bu indirim önerisi şunu gösteriyor: elektriği ne kadar fahiş fiyatla satıyorlar ki %8 civarında indirime tekabül eden bu uygulamayı başlatıyorlar. Oysa ki daha önceki CLK Akdeniz’in devlete ve hükümete yaptığı açıklamalarda şöyle diyorlardı “zaten biz ne kadar kâr ediyoruz ki” diye başlayan itirazlarda bulunuyorlardı, elektrik fiyatlarına yükseltme talep ediyorlardı” dedi.

  ENERJİ İHTİYACI TİCARİ MAL HALİNE GELDİ

  Elektrik hizmetlerinin özelleştirilmesiyle birlikte, enerji ihtiyacının ticari mal haline dönüştürülmüş olduğunu kaydeden Meriç, “Bu hamle, önceki açıklamalarının yalan olduğunu gösterir” dedi. Bu ‘kampanya’yı elektrik enerjisi hizmetinin fahiş fiyatlarda satılmasının göstergesi olarak değerlendirdiklerini ifade etti.

  Bu hamlenin Antalya halkının gönlünü almak gibi bir yönü olduğunu, ayrıca piyasadaki şirketlerle de aralarındaki rekabet neticesinde bunu yaptıklarını ifade eden Meriç, “Akıllarınca güzellikler yapıyorlar” dedi. Elektrik fiyatlarının bütçeleri zorladığını belirten Meriç, “Bugün biraz aşağı inse de yarın öbür gün bu mücadelenin yükseleceğine inanıyorum. Ben Antalya halkının daha ucuz, temiz, kullanılabilir, ulaşılabilir enerji mücadelelerine devam etmeye, hak mücadelesini yükseltmeye çağırıyorum” dedi.

  eez- nob/pi