İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Devrim Kök’ten meclise pankartlı çağrı: “Antalya’da satılık köy”

Devrim Kök’ten meclise pankartlı çağrı: “Antalya’da satılık köy”

  Antalya- CHP Antalya Milletvekili Devrim Kök, Antalya’daki çiftçilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla, meclis kürsüsüne ‘Antalya’da satılık köy’ pankartıyla çıktı. Antalyalı çiftçilere yardım edilmesi gerektiğine vurgu yapan Kök, Antalya’nın son 30 senedir en kötü turizm ve tarımını yaşadığını söyledi.

  CHP Antalya Milletvekili Devrim Kök, Antalyalı çiftçilerin yaşadığı sıkıntıları ve geçen gün Antalya Toptancı Hali’ndeki protestoyu hatırlatarak meclis kürsüsünde, “Antalya’da 410 tane 5 yıldızı otelin 120 tanesi satılık, 30 tanesi batarak iflas edildi. Hem turizmde, hem tarımda ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Oteller satılıyor ama sadece oteller değil, şunu size göstermek istiyorum, bakın, şu gülümseyerek izlediğimiz film repliği yani Haraptar Köyü. Bu mizansen ama bu Urfa’daki satılık köy yakında buna benzer tabelalar Antalya’da olacak. Köylü yavaş yavaş köyünü terk etmeye başladı” dedi.

  devrim-kok2

  Elinde patlıcan ve biberle kürsüye çıkan ve Antalya Toptancı Hali’nde yapılan protesto sırasında çiftçilerin kendine talimat verdiğini söyleyen Kök, “Git Ankara’ya ve sana şu verdiklerimizi Meclis kürsüsünden bir göster bakalım, onlar bu gördüklerinden ne anlıyorlarmış dediler ve bana bunları verdiler. Bakın bu, Antalya’da üretilen patlıcan. Bakın bu, biber, bu da domates. Bunları size niye gösteriyorum? Bunlar sizler için, bizler için sadece sebze; ama onlar için rızık, alın teri, askerdeki oğlana gönderilen harçlık bu, yaşlı anasının ilaç parası, çocuğunun servis parası. Onun için, bir an evvel Antalya köylüsüne yardım etmeye ihtiyaç var. 50 kuruş, Antalya’da domates 50 kuruş; 80 kuruşa maliyeti var domatesin. Antalya’da kendisi 80 kuruşa mal eder, eğer başkasının serasını kiraladıysa 1 lira 20 kuruşa mal eder” ifadelerinde bulundu.

   Kaynak: DHA

   

  Etiketler: