İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » GENÇLİK » LİSE » Devrimci Parti Antalya İl Örgütü’nden tutuklamalar üzerine basın toplantısı

Devrimci Parti Antalya İl Örgütü’nden tutuklamalar üzerine basın toplantısı

  Antalya Sokakları – Birleşik Devrimci Parti Antalya İl Örgütü, Adana’da üye ve yöneticilerine yönelik yapılan baskın sonrası 3’ü Dev-Lis üyesi ve 10 Devrimci Parti’linin tutuklanmasını protesto etmek için Eğitim-Sen’de basın toplantısı gerçekleştirdi.

  IMG_1961Basın toplantısına Halkların Demokratik Partisi(HDP) adına katılan Antalya İl Örgütü Eş Başkanı Songül Şarklı “Tüm baskı, gözaltı ve tutuklamalara karşın mücadeleyi dayanışmayla yükseltmeliyiz” açıklamasında bulundu.

   

   

   

  IMG_1966Ardından Dev-Lis adına açıklama yapan ve Devrimci Parti’ye yönelik operasyonu “Saray emirleri doğrultusunda gerçekleşen bir operasyon olduğudur” şeklinde değerlendiren Can Çıldır sözlerine şöyle devam etti: “Egemenlere, saraydaki diktatöre, onun yargıçlarına ve vasıfsız  polislerine sesleniyoruz, biz korkularınızı büyütmeye devam edeceğiz. Sizin kokuşmuş düzeninizin hiçbir aracı bizim mücadelemizi durduramaz.”

  Birleşik Devrimci Parti adına basın açıklamasını okuyan Furkan Açıkgöz, “IŞİD’e karşı savaş insanlık savaşıdır. Partimize yönelik bu saldırıda Rojava’da IŞİD’e karşı savaşta ölümsüzleşen Bedrettin Akdeniz’in Annesi Sabiha Akdeniz’inde gözaltına alınması AKP-IŞİD işbirliğini bir kez daha gözler önüne sermektedir” dedi. Operasyonun, Bedrettin Akdeniz’in ölümünün 1. yıl dönümü için yapılacak anma öncesinde düzenlenmiş olmasına dikkat çeken Açıkgöz, “Aziz Güler, Bedrettin Akdeniz ve Mahir Arpaçay şahsında tüm devrim şehitlerini anmanın onur olduğunu açıklıyoruz ve tutuklamalarla, katliamlarla özgür, eşit,  insanca yaşanabilecek bir dünya kurma yolunda zafere yürüyenlerin diz çökmeyeceğini dosta ve düşmana duyuruyoruz” dedi.

  Açıklamaların ardından basın toplantısı sona erdi.

  ya