İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » GENÇLİK » ÜNİVERSİTE » Dicle Üniversitesi Antalya’dan dört kupayla ayrıldı

Dicle Üniversitesi Antalya’dan dört kupayla ayrıldı

    Antalya – Antalya’da yapılan  Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu 2016 Halk Oyunları  Türkiye Final Yarışması’nda  Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Halk Oyunları Ekibi, 15 grup arasında artistik dalda  Türkiye birincisi oldu.

    Bölge yarışmasında stilize ve geleneksel dalda bölge birinciliğini elde eden üniversite ekibi,  Antalya  Belek’te yapılan  Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Halk Oyunları  Türkiye Final Yarışması’nda ise 15 grup arasında  Türkiye üçüncüsü oldu. Başarılarına bir yenisini ekleyerek yol alan ekip,  Türkiye finallerinde stilize dalda da üçüncülüğü göğüsledi.  Antalya  Belek’te yapılan  Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Halk Oyunları Yarışması  Türkiye Finali’nde ise ekip artistik dalda 15 ekibin arasından  Türkiye birincisi oldu.

    Bir hafta süren yarışmalarda üniversite ekibi, geleneksel dalda grup 1.’liği, stilize dalda grup 1.’liği, finallerde de stilize dalda  Türkiye 3.’lüğü ve artistik dalda  Türkiye 1.’liği alarak, toplamda 4 kupayla  Diyarbakır’a döndü.

    Kaynak: CİHAN