İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Dilşat Aktaş “Halkevleri’nin mücadelesi Kutay Meriç’in mücadelesidir”

Dilşat Aktaş “Halkevleri’nin mücadelesi Kutay Meriç’in mücadelesidir”

    Antalya Sokakları-  Halkevleri Eş Genel Başkanı Dilşat Aktaş ve CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara’nın bulunduğu basın açıklamasına Kepez Halkevi Şube Başkanı Hüseyin Ayçiçek, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şube Başkanı Nurettin Erdoğan, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Akdeniz Bölge Temsilcisi Atakan Eren, Abdal Musa Kültür Ve Tanıtma Derneği Başkanı Gülçin Akça, Muratpaşa CHP İlçe Örgütü Bşk. Yrd. Belgizar Burcu’da katıldı.

    Halkevleri Eş Genel Başkanı Dilşat Aktaş konuşmasında Kutay Meriç’in birçok kentte ve alanda mücadele ettiğine değinerek,“Kutay Meriç Ankara, Antalya ve birçok kentte barınma hakkı mücadelesinin, ulaşım hakkı mücadelesinin, Giritli Parkı ve Konyaaltı Sahili gibi yağma projelerine karşı doğa mücadelesinin, G20’de emperyalizme karşı mücadelenin içinde bulundu ve bu alanları örgütledi. Savaşa karşı ezilen hakların yanında saf alarak özgür ve eşit bir yaşam kurmak için mücadele etti. Halkevleri’nin mücadelesi Kutay Meriç’in mücadelesidir ve mücadelesi sürmektedir” dedi. Dilşat Aktaş sözlerine şöyle devam etti: “”Memleketin her yanında yürütülen mücadelemizde, öne çıkanları sindirme politikası güdenlere karşı, halkın kendi kaderini kendisinin tayin hakkını savunanlar olarak en önde yer almaya devam edeceğiz.”

    Ardından söz alan Niyazi Nefi Kara konuşmasında, “Talana, yağmaya, ranta karşı en önde mücadele eden Kutay Meriç’e yönelik bu saldırı aslında barışa, halkın haklarına yönelik bir saldırıdır. Arkadaşlarımız serbest bırakılana kadar direnmeye kararlıyız, halkın haklarını savunmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

    Alevi Bileşenleri’nden Nurettin Erdoğan, Gülçin Akça, Atakan Eren ve CHP İlçe Örgütü Başkan Yardımcısı Belgizar Burcu, Kepez Halkevi Şube Başkanı Hüseyin Ayçiçek konuşmalarında, Kutay Meriç’in Antalya’da Giritli Parkı yıkımı, 2B projesi, Konyaaltı Sahili Projesi gibi birçok gündemde kamu yararına tutum aldığının altını çizdi.

    Yapılan konuşmalarda, “Gözaltılar bizleri yıldıramayacak. Bu sadece Kutay Meriç nezdinde değil bütün gözaltılara karşı, diktatörlüğe karşı mücadelede dostlarımızla yan yana olacağız. Gözaltılar hukuksuzluğun ve korkunun eseridir” denildi.