İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » DOĞA » Salda Gölü’nü talana karşı koruyan CHP’li başkan ve eşine silahlı saldırı

Salda Gölü’nü talana karşı koruyan CHP’li başkan ve eşine silahlı saldırı

  Antalya – Burdur, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi sabah saatlerinden silahlı saldırıya uğradı.
  CHP Burdur Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Mehmet Göker haberi “Yeşilova belediye Başkanımız ve eşi bu sabah kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kurşunlandı” şeklinde duyurdu

  Yerel gazeteci Serkan Şimşek ise sosyal medyada “Burdur Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi bu sabah saat 04.35 sularında evinde kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırıya uğradı…” bilgisini paylaştı.

  SALDA SKANDALINDAN SONRA

  “Türkiye’nin Maldivleri” olarak bilinen Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’nün beyaz kumsalına geçen hafta iş makinelerinin girmesi büyük tepki çekmişti. Kıyı şeridindeki kumların kamyonlarla başka bir yere taşındığı görüntüleri sosyal medyada yayılınca TOKİ soruşturma başlatıldığını duyurmuş, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da alana kamera sistemlerinin takılacağını açıklamıştı.

  “15 GÜN ÖNCE DUYUMU ALDIM”

  Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, Salda skandalından sonra yaptığı açıklamada, belediye ekiplerinin göl etrafında sık sık dolaştığını dile getirmişti. Şenel, yaşanan kum skandalıyla ilgili duyumu 15 gün önce aldığını söylemişti.