İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » EMEK » Antalya Barosu, genel kurulu erteleyen Hıfzıssıhha Kurulu kararına dava açtı

Antalya Barosu, genel kurulu erteleyen Hıfzıssıhha Kurulu kararına dava açtı

  Antalya Sokakları – Antalya Barosu, Ekim ayının ilk haftası içinde yapılması zorunlu olan Baro Genel Kurulları’nın ertelenmesine ilişikin İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararına karşı yürütme durdurma iptal davası açtığını duyurdu.

  “AVUKATLIK KANUNU ÇİĞNENMİŞTİR”

  Antalya Barosu, Baro Genel Kurulları’nın İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile ertelenmesine ilişikin yaptığı açıklamada “Avukatlık Kanunu’nun emredici hükmü gereği, Ekim ayının ilk haftası içinde yapılması zorunlu olan Baro Genel Kurullarının olağan toplantıları YSK, İçişleri Bakanlığı ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurullarının kararlarıyla, Anayasayı ve Avukatlık Kanunu’nu çiğneyerek, hukuku katlederek ertelenmiştir.” şeklinde belirtildi.

  Açıklamada “Hukuk devleti değil, kanun devletlerinde bile yapılamayacak bu işlemler bir kez daha göstermiştir ki, Anayasa ve hukuk devleti ilkeleri umursanmamakta, keyfilik hüküm sürmektedir. Buna, Anayasal hukuk devleti ideali için mücadele eden bir hukuk örgütü olarak elbette sessiz kalamazdık. Bu nedenle, Antalya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun 02/10/2020 tarih ve 2020/91 sayılı kararına karşı, yürütmeyi durdurma istemli iptal davası açtığımızı, meslektaşlarımızın, basının ve kamuoyunun bilgisine sunarız.” denildi.

  “Antalya Barosu, genel kurulu erteleyen Hıfzıssıhha Kurulu kararına dava açtı” hakkında 1 yorum

  Yorumlar kapalı.