İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » “Engel” tanımayan yurttaşlar sandık başında

“Engel” tanımayan yurttaşlar sandık başında

    Antalya- Antalya’nın Serik ve Gazipaşa İlçesi’nde engelli yurttaşlar Başkanlık sisteminin oylandığı halk oylaması için sandık başındaydı. Yakınlarından ve sağlık ekiplerinden yardım alarak oy kullanan yurttaşlar “Ben bu halimle oy kullanmaya geldiysem, herkes vatandaşlık görevini yaparak oy kullanmaya gelmeli” ifadelerinde bulundu.

     17919088_1403750446351345_161617613_nSerik’te oturan ve yaklaşık 20 yıl önce elektrik çarpması sonucu iki kolunu da dirsekten itibaren kaybeden Bülent Bodur, ailesiyle oy kullanacağı Tekeli İlkokulu’na geldi. Serik Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü engelli kadrosunda çalışan Bülent Bodur, 1161 nolu oyunu kullandı. Sandık görevlilerinden tercih mührüyle ‘evet’ ve ‘hayır’ yazılı pusulayı alan Bülent Bodur, kabinde eşinin yardımıyla oyunu kullandı. Bülent Bodur daha sonra oy zarfını ağzıyla getirerek sandığın içinde attı.
    dogustan-kas-hastasi-secmen-tekerlekli-sandal-9506250_o
    HERKES VATANDAŞLIK GÖREVİNİ YAPMALI
    Doğuştan kas hastası olan ve Gazipaşa Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmeti Biriminden destek alan Ali Akça, sabah saatlerinde Kahyalar mahallesindeki evinden alınarak Burhan İlk-Ortaokuluna götürülerek oyunun kullanması sağlandı. Oyunu kullandığı için son derece mutlu olan Akça, “Ben bu halimle oy kullanmaya geldiysem, herkes vatandaşlık görevini yaparak oy kullanmaya gelmeli” dedi.