İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » KENT » Halk plajına otel engeli

Halk plajına otel engeli

  Antalya – Aksu’da halk plajına girişi sağlayan yaya yolu, Adalya Elite Lara otel tarafından file çekilerek kapatıldı. Engelleme ile hem sahile giden yol otel tarafından otopark gibi kullanılmaya başlandı, hem de halkın plaja girişi kısıtlandı

  Daha önce işgallerle gündeme gelen Aksu halk plajında yeni bir engelleme yaşanıyor. Körfez Gazetesi’nden Engin Korkmaz’ın haberine göre bölgede hizmet veren Adalya Elite Lara otel, halk plajına geçişi sağlayan yaya yolunu file çekerek kapattı. Boydan boya file ile kapanan giriş sonrası kullanılmaz hale gelen yaya yolu ise otelin özel otoparkı haline geldi.

  ‘GİRİŞ YASAK’ DENİYOR
  Yaya yolunu kullanmak isteyen vatandaş otelin güvenlik görevlileri ile karşı karşıya geliyor. Geçişin yasak olduğunu söyleyen güvenlikçiler, vatandaşı daha ilerdeki plaj girişine yönlendiriyor. Boydan boya çekilen file nedeniyle halkın giremediği halk plajı ise otelin özel plajı konumuna geliyor. Otele ait şezlong ve şemsiyelerin yerleştirildiği plaja, sadece turistlerin girmesine izin veriliyor.

  AKARSU ÜSTÜ İŞLETME
  Bölgedeki bir başka işgal ise Kemerağzı’ndan gelen çayın denize döküldüğü yerde yaşanıyor. Boğaçayı gibi akarsu ile deniz suyunun buluştuğu noktayı taşlarla kapatan özel bir işletme, alanı kafeterya gibi kullanıyor. Sonradan yerleştirildiği belli olan taşların üzerindeki işletme, perde ile gizlenmeye çalışılıyor. Hem Aksu halk plajını hem de akarsu ile denizin birleştiği noktayı kullanmak isteyen vatandaşlar, gördükleri manzara karşısında büyük tepki gösteriyor.

  Kaynak: Körfez Gazetesi/Engin Korkmaz

  Etiketler: