İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » EMEK » Hayatın Sesi ve 11 TV kanalının kapatılması protesto edildi

Hayatın Sesi ve 11 TV kanalının kapatılması protesto edildi

    Antalya Sokakları – Hayatın sesi Tv, TV 10, Van Tv, Jiyan TV, Azadi TV ve Kürtçe yayın yapan çizgi film kanalı Zarog TV’nin aralarında bulunduğu 12 kanalın yayını dün akşam itibariyle kesildi, Antalyalılar bugün ‘haber alma hakkımız engellenemez’diyerek kanalların kapatılmasını protesto etti.

    Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen basın açıklamasıyla kanalların kapatılmasına tepki gösterilirken, OHAL ile darbecilerle mücadele adı altında meclisin ve yargının devre dışı bırakıldığı ifade edildi.

    Mustafa Aykara tarafından okunan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “Ülke KHK’larla yönetilen bir hale getirmiş ve on binlerce kamu çalışanını işten atıp, onbinlercesini de açığa almıştır. AKP ve Saray hükümeti, kendisine yandaş olmayan ödüllü yazarları ve üniversite hocalarını cezaevlerine atarak, muhalif sesleri susturmak istiyorlar. Bütün bunlar yetmedi, işçilerin emekçilerin sesi olan televizyonumuza, kendi dilinde ve kendi inancında yayınlar yapan, Hayatın sesi Tv, TV 10, Van Tv, Jiyan TV, Azadi TV ve Kürtçe yayın yapan çizgi film kanalı Zarog TV’nin aralarında bulunduğu 12 kanalın yayını, hiç bir gerekçe göstermeden dün saat 20.00’de Türk- Sat tarafından kesilmiştir.

    Hayatın Sesi televizyonu hangi partiye oy vermiş olursa olsun hangi ulus ve inançtan olursa olsun bütün işçilerin, emekçilerin hak alma mücadelesini ekrana yansıtan bir televizyondur. Bir diğer gerçeklik de ‘milyonerlerin değil milyonların televizyonu başlığında hayat bulan kuruş kuruş işçi ve emekçilerin katkılarıyla kurulmuş olmasıdır.

    Bütün işçileri, emekçileri, gençleri, kadınları, ezilen mazlum halkları dayanışmayı yükseltmeye; halkın haber alma hakkına sahip çıkmaya çağırıyoruz”.